E frikshme në Lojërat Olimpike, skiatori rus përplaset me rrjetën e sigurisë (FOTO & VIDEO)

Foto 6 nga 6 Pas Para

Një incident tejet i rrezikshëm ka ndodhur gjatë Lojërave Olimpike Dimërore, që po mbahen në Pyeongchang të Koresë së Jugut.

Skiatori rus Pavel Trikhichev u përplas me një nga pengesat dhe mandej rrjetat e sigurisë teksa rrëshqiste me 60 kilometra në orë.

Sikundër mund të shihet në këtë video të publikuar nga “Eurosport” përplasja e skiatorit ka qenë e fuqishme.

Për fat të mirë, Trikhichev ishte i aftë për t’u ngritur në këmbë dhe për të ecur pas përplasjes, por e kishte të pamundur të rifutej në garë.

Të tjera

Abissnet