×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

E frikshme, avioni i Jennifer Aniston bën ulje emergjente

Jennifer Aniston, me rastin e 50 vjetorit të lindjes po udhëtonte drejt Meksikës me miqtë në avionin e saj privat. Por planet e saj për ditëlindje u shtynë për pak kohë pasi avioni i saj  u detyrua të bënte ulje emergjente.

Por për shkak të problemeve me një nga rrotat e aeroplanëve menjëherë pas ngritjes, fluturimi u transferua në Aeroportin Ndërkombëtar të Kanadasë në Kaliforni. Para uljes avioni kaloi disa orë duke fluturuar rreth aeroporti për të harxhuar karburantin pasi ulja në pistë e mjetit fluturues me serbatorin plot ishte shumë e rrezikshme.

Për fat të mirë avionin u ul në mënyrë të sigurtë dhe aktorja së bashku me miqtë e saj nisën udhëtimin e tyre drejt Meksikës me avion tjetër.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Përdhunim dhe sulme seksuale, ish-producenti i Hollivudit deklarohet i pafajshëm për akuzat në Kaliforni

Përdhunim dhe sulme seksuale, ish-producenti i Hollivudit deklarohet i pafajshëm për akuzat në Kaliforni

Publikuar më 22.07.2021
Ish-producenti i filmave të Hollivudit, Harvey Weinstein, u ...

Ish-producenti i filmave të Hollivudit, Harvey Weinstein, u deklarua i pafajshëm ndaj akuzave për përdhunim dhe sulme seksuale, teksa u paraqit para një gjykate në Llos Angjelles të Kalifornisë. Ai udhëtoi atje nga Nju Jorku, ku është duke vuajtur dënimin me 23 vjet burgim për krime të ngjashme. Në Kaliforni, Weinstein, 69 vjeç, përballet me 11 […]

Lexo më shumë

Ish-futbollisti anglez Jamie Carragher parashikon finalen mes Anglisë dhe Italisë, befason me mendimin

Ish-futbollisti anglez Jamie Carragher parashikon finalen mes Anglisë dhe Italisë, befason me mendimin

Publikuar më 09.07.2021
Jamie Carragher beson se finalja e Euro 2020 do të shkojë në...

Jamie Carragher beson se finalja e Euro 2020 do të shkojë në kohë shtesë dhe penallti, me Anglinë që do ta mposht Italinë për herë të parë në një turne të madh dhe do të fitojë Kampionatin Evropian. Finalja e madhe mes Anglisë dhe Italisë pritet të zhvillohet në Stadiumin Wembley të dielën me fillim […]

Lexo më shumë

AKUZON OPOZITËN/ Aktore, menaxhere dhe nënë e 4 fëmijëve, deputeten e zë gjumi në seancën e Kuvendit

AKUZON OPOZITËN/ Aktore, menaxhere dhe nënë e 4 fëmijëve, deputeten e zë gjumi në seancën e Kuvendit

Publikuar më 08.07.2021
Kuvendi i Kosovës vazhdon ka vazhduar edhe sot punimet. Në s...

Kuvendi i Kosovës vazhdon ka vazhduar edhe sot punimet. Në seancën e sotme që është vazhdim i të djeshmes është votuar pro shkarkimit të anëtarëve të Bordit të Radio Televizionit të Kosovës. Teksa shumë prej deputetëve po marrin pjesë në seancë dhe po tregohen aktivë me marrjen e fjalës, replika dhe kundër-replika – një tjetër deputete […]

Lexo më shumë

Një nga gratë më të pasura në botë, ish-bashkëshortja e Jeff Bezos dhuron 2.7 miliardë dollarë për bamirësi

Një nga gratë më të pasura në botë, ish-bashkëshortja e Jeff Bezos dhuron 2.7 miliardë dollarë për bamirësi

Publikuar më 16.06.2021
MacKenzie Scott, ish-gruaja e themeluesit të Amazon Jeff  Be...

MacKenzie Scott, ish-gruaja e themeluesit të Amazon Jeff  Bezos, ka dhuruar 2.7 miliardë dollarë të tjerë për një sërë organizatash bamirëse. Filantropja vazhdon të mbajë premtimin duke dhuruar një pjesë të madhe të pasurisë së saj për organizata që punojnë në pabarazinë racore, arte dhe arsim, shkruan Oranews. Filantropja MacKenzie Scott, ish-gruaja e themeluesit të […]

Lexo më shumë

Dea Rrozhani, 17-vjeçarja shqiptare që krijoi aplikacionin për luftën ndaj dhunës me bazë gjinore

Dea Rrozhani, 17-vjeçarja shqiptare që krijoi aplikacionin për luftën ndaj dhunës me bazë gjinore

Publikuar më 17.03.2021
Shqipëria është një vend i vogël, por gjithmonë ka nisma të ...

Shqipëria është një vend i vogël, por gjithmonë ka nisma të mëdha nga njerëz të zakonshëm, të cilët sjellin ndryshime, si Dea Rrozhani, 17-vjeçarja, që, së bashku me dy bashkëmoshatare, ka krijuar aplikacionin “GjejZa” (të gjesh zë), i cili ka si qellim parandalimin e dhunës me bazë gjinore dhe fuqizimin e grave për pavarësinë e […]

Lexo më shumë

Ekrem Spahiu në 125-vjetorin e lindjes: Pse Ahmet Zogu lartësohet gjithnjë e më shumë

Ekrem Spahiu në 125-vjetorin e lindjes: Pse Ahmet Zogu lartësohet gjithnjë e më shumë

Publikuar më 08.10.2020
Ekrem Spahiu Si sot 125 vjet më parë, më 8 Tetor 1895, lindi...

Ekrem Spahiu Si sot 125 vjet më parë, më 8 Tetor 1895, lindi Ahmet Zogu-Mbret i shqiptarëve, i cili që në rininë e hershme u thirr dhe iu përkushtua Shqipërisë në të gjitha momentet vendimtare historike të saj, duke filluar që nga shpallja e Pavarësisë dhe gjatë gjithë jetës së tij. Regjimi komunist, jo vetëm […]

Lexo më shumë

Silvio Berlusconi shërohet nga COVID-19

Silvio Berlusconi shërohet nga COVID-19

Publikuar më 14.09.2020
Lideri i Forza Italia, Silvio Berlusconi, është shëruar nga ...

Lideri i Forza Italia, Silvio Berlusconi, është shëruar nga koronavirusi. Mediat italiane shkruajnë se ish-kryeministri ka dalë nga spitali San Raffaele në Milano. Ai ka qëndruar 12 ditë rresht në këtë spital, që prej datës 3 shtator dhe është kuruar nga mjeku i tij personal Profesor Zangrillo. Tamponi i kryer pak orë më parë ka […]

Lexo më shumë

Pas Berlusconit infektohet me Covid-19 edhe vajza e tij

Pas Berlusconit infektohet me Covid-19 edhe vajza e tij

Publikuar më 07.09.2020
Gjendja e përgjithshme klinike e Silvio Berlusconi, aktualis...

Gjendja e përgjithshme klinike e Silvio Berlusconi, aktualisht i shtruar në spitalin San Raffaele në Milano pas infektimit me koronavirus, duket se po përmirësohet. Përveç Berlusconit, i cili prej katër ditësh vijon të jetë i shtruar në spitalin e Milanos me diagnozën e pneumonisë bilaterale SARS-COV-2, edhe vajza e tij Marina gjithashtu doli pozitive sot […]

Lexo më shumë