×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

(Video) “E dinim se kishin armë, kushurirën e kapën nga flokët”, plas sherri masiv mes vajzave

Një sherr masiv ka përshirë një grup vajzash në një zonë të Londrës Perëndimore. Anna Vakili ka pohuar se ajo ishte përballur me një grup vajzash të cilat ‘i kërcënoi ato me armë’ në Hyde Park të Londrës.

Ylli i Love Island, 29 vjeç lëshoi ​​një deklaratë në Instagram të martën, duke këmbëngulur që ajo ishte e detyruar të vepronte në ‘vetëmbrojtje’ pasi një ‘adoleshent’ që përdorte drogë ‘u vërsul në drejtim të kushërirës së saj Asal – një pretendim që familja e saj e ka mohuar me forcë.

Në një video të shpërndarë në mediat sociale, personaliteti i TV mund të shihet duke zvarritur një grua të re për flokësh nëpër beton, para se motra e saj e vogël Mandi, 28 vjeç, të shkelmojë në kokë pas një përplasje mes tyre.

Një nga vajzat e përfshira në sherr tha se: ‘Që nga dalja nga ishulli i Dashurisë është bërë normale që njerëzit të bërtasin abuzimivisht ndaj meje në rrugë dhe unë kam mësuar të bëj një sy të verbër dhe të heq veten nga këto situata’.

Anna më vonë tha që ajo, Mandi, kushëriri i saj dhe i dashuri i saj u përplasën nga një grup, i cili ‘u foli atyre me një abuzimi verbal të vazhdueshëm’ dhe pretendoi se ata posedonin  armë.

Ylli i TV shtoi: “Dje isha duke bërë një piknik në park me motrën time, të dashurin dhe kushëririn, kur ne u përballëm me abuzimin verbal të vazhdueshëm nga një grup që vinte pranë nesh, të cilët konsumonin drogë. Duke dashur të largoheshim larg prej tyre, ne u përpoqëm të largoheshim, ata u drejtuan te kushërira ime dhe e hodhën nga flokët duke i shkaktuar asaj gjakderdhje. Nga vetëmbrojtja na u desh të reagonim dhe të largoheshim”. Dialy Mail.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Nuk do e harroj kurrë”, gazetarja tregon si u njoh me hajdutin e shtëpive në Itali

“Nuk do e harroj kurrë”, gazetarja tregon si u njoh me hajdutin e shtëpive në Itali

Publikuar më 08.07.2020
Dasara Kariskaj është një nga gazetaret që ka spikatur gjith...

Dasara Kariskaj është një nga gazetaret që ka spikatur gjithmonë për ngacmimet ndaj personazheve të njohur dhe për karakterin e saj të drejtpërdrejtë. E ftuar mëngjesin e sotëm në  emisionin “ABC-ja e mëngjesit” gazetarja ka rrëfyer disa momente nga puna e saj disavjeçare. Ajo ka treguar se reperi Majk ka qenë një nga  personazhet më […]

Lexo më shumë

Frika nga murtaja e zezë/ Kina ndalon gjuetinë e shkaktarit të virusit. OBSH jep sqarimë për rrezikshmërinë

Frika nga murtaja e zezë/ Kina ndalon gjuetinë e shkaktarit të virusit. OBSH jep sqarimë për rrezikshmërinë

Publikuar më 07.07.2020
Përfaqësuesja zyrtare e OBSH-së, Margaret Harris komentoi mb...

Përfaqësuesja zyrtare e OBSH-së, Margaret Harris komentoi mbi shpërthimin e murtajës bubonike në Kinë dhe Mongoli, thonë mediat ndërkombëtare. “Ne po vëzhgojmë shpërthimet në Kinë dhe po i shohim nga afër dhe në partneritet me autoritetet kineze dhe mongoleze”, tha zëdhënësja e OBSH-së Margaret Harris një konferencë shtypi në Gjenevë. “Për momentin, ne nuk jemi […]

Lexo më shumë

Binjakët e bashkuar më jetëgjatë në botë, vdesin në moshën 68-vjeçare

Binjakët e bashkuar më jetëgjatë në botë, vdesin në moshën 68-vjeçare

Publikuar më 07.07.2020
Ronnie dhe Donnie Gaylon, janë binjakët e bashkuar që kanë j...

Ronnie dhe Donnie Gaylon, janë binjakët e bashkuar që kanë jetuar mëgjatë në botë krahasuar me binjakë të ngjashëm me ta. Dy vëllezërit 68-vjeçar Ronnie dhe Donnie Gayln, kanë vdekur më 4 korrik në qytetin e tyre të lindjes në Dejtn, Ohio. Mediat e huaja shkruajnë se ata e kanë kaluar gjithë jetën të ngjitur […]

Lexo më shumë

OBSH shkon në vendin ku nuk ka virus, çfarë zbulon atje

OBSH shkon në vendin ku nuk ka virus, çfarë zbulon atje

Publikuar më 07.07.2020
Vendi i vetëm në Azinë Qendrore që pretendon se nuk ka regji...

Vendi i vetëm në Azinë Qendrore që pretendon se nuk ka regjistruar as edhe një rast të vetëm me Covid 19, lejoi vizitën e një misioni të OBSH-së. Drejtuesja e këtij të fundit, Catherine Smallwood, tha se grupi i saj do të punojë me autoritetet e shtetit të largët me regjim diktatorial në aspektet e […]

Lexo më shumë

Virusi/ Ja si aprovohet një vaksinë në Europë? Vaksinat e para mund të jenë gati për miratim në fillim të vitit 2021

Virusi/ Ja si aprovohet një vaksinë në Europë? Vaksinat e para mund të jenë gati për miratim në fillim të vitit 2021

Publikuar më 06.07.2020
Zhvillimi i një vaksine është një rrugë e gjatë. Nga qindra ...

Zhvillimi i një vaksine është një rrugë e gjatë. Nga qindra kandidatë për vaksina, shumë pak i plotësojnë kërkesat për t’u miratuar nga autoritetet ndërkombëtare. Në Bashkimin Europian, vaksinat dhe ilaçet e tjera kontrollohen nga Agjensia Europiane e Barnave (EMA) dhe rregullatorët e tjerë. Zakonisht duhen mesatarisht 10 deri në 15 vjet për të zhvilluar […]

Lexo më shumë

E pabesueshme/ Nëna vendosi spirale kundër shtatzënisë, foshnja lind duke e mbajtur atë në dorë

E pabesueshme/ Nëna vendosi spirale kundër shtatzënisë, foshnja lind duke e mbajtur atë në dorë

Publikuar më 06.07.2020
Një fotografi e një fëmije të porsalindur që mban spiralen q...

Një fotografi e një fëmije të porsalindur që mban spiralen që e ëma e kishte vendosur në mitër kundër shtatzanisë është bërë virale. Nëna 34-vjeçare  e cila tashmë ka dy fëmijë të tjerë e kishte futur pajisjen intrauterine (IUD) dy vjet më parë. Sidoqoftë, spiralja nuk e bëri punën e saj dhe ajo mbeti shtatzënë, […]

Lexo më shumë

Kina thotë se Spanja është fajtore për pandeminë e koronavirusit, dyshimi është midis lakuriqëve dhe ujërave të zeza

Kina thotë se Spanja është fajtore për pandeminë e koronavirusit, dyshimi është midis lakuriqëve dhe ujërave të zeza

Publikuar më 04.07.2020
Kina ka fajësuar Spanjën për koronavirusin duke sugjeruar se...

Kina ka fajësuar Spanjën për koronavirusin duke sugjeruar se Covid-19 kishte origjinë në Europë dhe jo Wuhan, thekson The Sun. Këshilltari i lartë i qeverisë për shëndetin, Wang Guangfa iu referua hulumtimit në Barcelona i cili e zbuloi Covid-19 në një mostër të ujërave të zeza nga marsi 2019 duke sugjeruar se origjina e tij duhet […]

Lexo më shumë

Ekskluzive/ Zbulohet plani sekret i Titos për të pushtuar Shqipërinë me mercenarë nga Kosova

Ekskluzive/ Zbulohet plani sekret i Titos për të pushtuar Shqipërinë me mercenarë nga Kosova

Publikuar më 04.07.2020
Viti 1953, shënon kulmin e marrëdhënieve midis Shqipërisë dh...

Viti 1953, shënon kulmin e marrëdhënieve midis Shqipërisë dhe Bashkimit Sovjetik. Por në të njëtën kohë ky vit shënon edhe vdekjen e liderit komunist të Bashkimit Sovjetik, Joseph Stalin. Jugosllavia me në krye Marshallin Tito, priste momentin e përshtatshëm për të ndërhyrë në Shqipërië dhe për të realizuar atë që ai endërronte më shumë, Federatën […]

Lexo më shumë