×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“E diela me makina”, “E diela pa makina”/ Rama i lejon, Lleshaj i kundërshton

Kryeministri Edi Rama postoi ditën e sotme se do të hiqen kufizimet e lëvizjes së këmbësorëve dhe automjeteve brenda zonave për të shtunën dhe të dielën, ndërsa njoftimi i Policisë së Shtetit po ditën e sotme thotë se ditën e diel nuk do të lejohet qarkullimi i automjeteve në asnjë qytet.

Në dilemë edhe kësaj radhe mbeten qytetarët të cilët nuk dinë se si të veprojnë ditën e diel, nëse duhet të lëvizin apo jo.

Kujtojmë që edhe ditën e djeshme, ministrja e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu komunikoi masat e reja të cilat nisin zbatimin prej kësaj të shtune, 30 maj 2020.

Manastirliu njoftoi qytetarët se fundjava do të jetë e lirë dhe pa asnjë kufizim për qytetarët dhe bizneset, ndërsa do të ndalohet vetëm dalja nga zonat e kuqe.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Po na heqin bukën e fëmijëve”, denoncimi i fortë: 320 mësuesve nuk u jepet rroga!

“Po na heqin bukën e fëmijëve”, denoncimi i fortë: 320 mësuesve nuk u jepet rroga!

Publikuar më 09.07.2020
Kryetari i Sindikatave të Arsimit Dibër Selami Kaza, denonco...

Kryetari i Sindikatave të Arsimit Dibër Selami Kaza, denoncon në gazetën “Shekulli”, se 320 mësues rrezikojnë mosmarrjen e pagave për dy muaji, si pasojë e një udhëzimi të ri nga MASR. Mësuesit: Rrezikojmë bukën e fëmijëve. Zyra Arsimore Vendore pa përgjigje Enida Vërça 320 mësues rrezikojnë të mos marrin pagën për muajin korrik-gusht në rrethin […]

Lexo më shumë

“Tre pacientë të intubuar në moshë të re”, Manastirliu zbulon detaje tronditëse nga Infektivi

“Tre pacientë të intubuar në moshë të re”, Manastirliu zbulon detaje tronditëse nga Infektivi

Publikuar më 09.07.2020
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zbuluar detaj...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zbuluar detaje tronditëse nga foltorja e Kuvendit, paraditen e kësaj të enjte. Ministrja ka bërë me dije se në Spitalin Infektiv përveç moshave të treta, ka të intubuar edhe mosha të reja. Mes 6 të intubuarve të cilët u raportuan sot, 3 prej tyre i përkasin moshave të reja, […]

Lexo më shumë

Vazhdon rritja e rasteve me Covid-19, situatë serioze në spitale, numër i lartë pacientësh në gjendje të rëndë

Vazhdon rritja e rasteve me Covid-19, situatë serioze në spitale, numër i lartë pacientësh në gjendje të rëndë

Publikuar më 09.07.2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 401 testime për të dyshu...

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 401 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 82 raste pozitive. Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 30 raste në Tiranë, 11 në Shkodër, 6 në Kukës, 5 në Elbasan, nga 4 raste në Bulqizë, Krujë, Berat, Malësi e Madhe, nga […]

Lexo më shumë

Dyshime për aborte selektive, çfarë po ndodh në Shqipëri? Lindin më shumë djem sesa vajza

Dyshime për aborte selektive, çfarë po ndodh në Shqipëri? Lindin më shumë djem sesa vajza

Publikuar më 09.07.2020
Gratë zënë pjesën më të madhe të popullsisë shqiptare. Sipas...

Gratë zënë pjesën më të madhe të popullsisë shqiptare. Sipas raportit të publikuar së fundmi nga INSTAT, në Shqipëri rezulton se gratë zënë 50.1% të popullsisë, ndërsa burrat 48.9% .Por gratë nuk mbizotërojnë për të gjitha moshat. Raporti gjinor sipas grupmoshave tregon se ka një mbizotërim të gjinisë mashkullore ndërmjet moshës 35-39 vjeç. Pas të […]

Lexo më shumë

“Ndodhemi në mëshirën e tekave të virusit”, mjeku ngre alarmin: Situata në Shqipëri ka dalë jashtë kontrollit, çfarë duhet të bëjmë

“Ndodhemi në mëshirën e tekave të virusit”, mjeku ngre alarmin: Situata në Shqipëri ka dalë jashtë kontrollit, çfarë duhet të bëjmë

Publikuar më 08.07.2020
Shqipëria renditet e fundit në Evropë për numrin e testeve t...

Shqipëria renditet e fundit në Evropë për numrin e testeve të Covid-19 në raport me popullsinë. Erion Dasho, ekspert i Shëndetit Publik thotë për “Shekulli”-n se mungesa e testeve dhe mungesa e një strategjie gjithëpërfshirëse ka bërë që situata e krijuar nga virusi i ri të dalë jashtë kontrollit Enida Vërça Me vetëm 8549 teste […]

Lexo më shumë

Alarmante/ Infektohen dy punonjës të Institutit të Shëndetit Publik

Alarmante/ Infektohen dy punonjës të Institutit të Shëndetit Publik

Publikuar më 08.07.2020
Nga 68 raste të konfirmuara paraditen e së mërkurës, 5 raste...

Nga 68 raste të konfirmuara paraditen e së mërkurës, 5 raste i përkasin qytetit të Beratit. Mësohet se mes të infektuarve janë edhe 2 punonjës të Drejtorisë së Shëndetit Publik. Nga pesë rastet e sotme, 4 raste janë brenda në qytetin e Beratit dhe 1 rast është në fshatin Karkanjoz. Ndërkohë gjatë ditës së djeshme […]

Lexo më shumë

Vetëflijimi për ringjallje/ Mjeku flet për psikozën e familjes Josifi, çfarë i çoi drejt vdekjes

Vetëflijimi për ringjallje/ Mjeku flet për psikozën e familjes Josifi, çfarë i çoi drejt vdekjes

Publikuar më 07.07.2020
Vetëflijimi i familjes Josifi në Kombinat. Psikiatri Gentian...

Vetëflijimi i familjes Josifi në Kombinat. Psikiatri Gentian Çala thotë për “Shekulli”-n se referuar gjithë ngjarjes, dyshohet se vajzat dhe nëna vuanin nga Psikoza e Induktuar. Si shfaqet kjo sëmundje, pasojat dhe rastet të tjera të ngjashme në shoqërinë shqiptare Enida Vërça Blerta Josifi, e mbijetuara e vetme e ngjarjes në Kombinat është shtruar në […]

Lexo më shumë

Mbushet Spitali Infektiv, ja sa raste u zbuluan sot, preken ndjeshëm moshat e reja

Mbushet Spitali Infektiv, ja sa raste u zbuluan sot, preken ndjeshëm moshat e reja

Publikuar më 07.07.2020
74 raste të reja, 2 humbje jete dhe 42 të shëruar, ky është ...

74 raste të reja, 2 humbje jete dhe 42 të shëruar, ky është bilanci i 24 orëve të fundit nga Covid-19 në vendin tonë. Mësohet se një qytetare 45-vjeçare nga Berati dhe një 82 vjeçar nga Kruja, me disa sëmundje bashkëshoqëruese, megjithë përpjekjet e mjekëve, nuk kanë mundur të mbijetojnë. Gjatë 24 orëve të fundit […]

Lexo më shumë