Duken si në një planet tjetër, por këto janë 20 vendet më mahnitëse në botë (Foto)

Nëse ju hidhni një sy fotove të mëposhtme, mendimi i parë që ju vjen ndërmend është se janë imazhe të marra nga një tjetër planet.

Por në fakt këto janë 20 vendet më mahnitëse në botë, të cilat janë aq të rralla dhe bukura sa të duket sikur në këtë planet.

Nga parku nacional vullkanik në Lassen të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shpellën e kristaleve në minierën Naica, Meksikë, janë disa nga vendet që çdo kush që sheh këto imazhe, do të ketë një dëshirë të madhe për të shkuar që t’i vizatojë nga afër.

1-Parku nacional vullkanik në Lassen të SHBA-së

2-Shpella e mermerit në Patagonia, Kili

3-Parku Kombëtar Anavilhanas pranë Rios, Brasile

4-Parku Kombëtar Anavilhanas pranë Rios, Brasile

5-Lumi i parë nga lart, Islandë

6-Shatërvani me ujë të ngrohtë në Nevada, SHBA

7-Xixëllonjat në pyll, Japoni

8-Shkretëtira e kripës, Bolivi

9-Malet ylber në Zhangye Danxia, Kinë

10-Mali Roraima, Venezuelë

11-Kanionet, SHBA

12-Tsingy de Bemaraha, një “pyll me gurë” në Madagaskar

13-Vullkani Dallol, Etiopi

14-Xixëllonjat vallëzojnë në një shpellë, Zelandë e Re

15-Liqeni i Kuq, Australi

16-Rrënojat e avionit në Bahamas

17-Lumi në Islandë

18-Liqeni i natriumit, Tanzani

19-Malet Tianzi, Kinë

20-Shpella e kristaleve, miniera Naica, Meksikë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Vija fatale e Ballkanit

Blerim Latifi Gjatë historisë, njerëzit në Ballkan kanë vuajtur nga një lloj fataliteti gjeopolitik. Ky fatalitet ka të bëjë me…

Abissnet