Dua Lipa përzgjidhet nga “Vogue”, mes vajzave që pushtuan vitin 2017

Publikuar më 30. 12. 2017 nga Eno Shkëmbi

Këngëtarja me famë botërore me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, është përzgjedhur nga revista prestigjioze “Vogue” në mesin e 17 “vajzave që pushtuan vitin 2017”.

Dua Lipa ia doli që me hitin e saj “New Rules” të rrëmbente plot 800 milionë shikime në “Youtube”. Ajo u bë kësisoj artistja e parë femër që siguron vendin e parë në top-listën britanike që prej hitit “Hello” të Adele në vitin 2015.

“Dua patjetër që është pop-princesha që Britania ishte duke e kërkuar për një kohë të gjatë”, ka shkruar revista “Vogue” për Dua Lipën.

“Shumë e nderuar që jam në mesin e grave të talentuara dhe të pabesueshme”, vijon artikulli. Përmes një postimi në rrjetet sociale ajo shprehet e nderuar që gjendet në mesin e grave më të talentuara.