Dua Lipa, mahnitëse në kopertinën e “V Magazine” (FOTO)

Dua Lipa ka nisur ngjitjen e saj të shpejtë në famë, duke u përpjekur për të mirën e saj dita-ditës.

Ajo me anë të superhitit “New Rules” ka arritur mbi 1 miliard klikime në YouTube.

Kjo, së bashku me megahitët e saj të tjerë, si “IDGAF” dhe “Blow Your Mind (Mwah)”, mund ta vendosin atë në radhë për fronin e Mbretëreshës së Pop.

Dominimi i kulturës së pop është padyshim ndër arritjet e saj, edhe pse pak njerëz e kuptojnë këtë përvojë, ndoshta miq të saj si Katy Perry.

Këtu Lipa bisedon me mbeshtësen e industrisë për çdo gjë nga paragjykimet e para-shfaqjes deri te njeriu i famshëm në moshën e mediave shoqërore deri në një herë që ajo kaloi në skenën e Katy-t si një adoleshente.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet