“Dua Lipa bën krenarë shqiptarët kudo në botë”

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka fituar çmimin Grammy.

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka shkruar një status në Facebook, ku shprehet se këngëtarja bën krenarë të gjithë shqiptarët, kudo në botë.

Statusi i tij:

Dy herë fituese e çmimit prestigjioz Grammy Aëards, Dua edhe njëherë e dëshmoi që me punë dhe talent, kalon çdo kufi. Urime Dua! Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd.

RH

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet