Dortmund shkatërron Benfikën

BorusiaBorusia Dortmund ka shkatërruar në fushën e saj me rezultatin e pastër 4:0 ekipin e Benfikës. Ekipi i Benfikës kishte fituar 1:0 në ndeshjen e parë, por ajo fitore është bërë e pavlefshme. Në Dortmund të Gjermanisë, ekipi vendas nuk ka diskutuar fitoren, madje të thellë.

Pjesa e parë ka përfunduar 1:0 për Dortmundin. Aubameyang ishte i pari që shënoi gol për vendasit. Në pjesën e dytë të takimit, nga kampi vendas janë shënuar edhe tri gola të tjerë. Golat u shënuan nga ana e Pulisiç dhe Aubameyang (2). Me këtë fitore, ekipi gjerman shkon më tej në Ligën e Kampioneve.

/D.Xh/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Emri i kompromisit

Nga Veton Surroi Në fillim të pluralizmit në ish-Jugosllavi, në Prishtinë mblidheshin partitë politike shqiptare gjithandej Jugosllavisë. Sa herë që…

Abissnet