Dorëzohet Liverpool, Coutinho tek Barcelona për 160 milionë euro

Liverpool është dorëzuar para superofertës së spanjollëve të Barcelonës, duke pranuar 160 milionë euro në këmbim të brazilianit Philippe Coutinho.
Philippe Coutinho do të jetë kështu transferimi më i shtrenjtë në historinë e futbollit anglez dhe blerja e dytë më e shtrenjtë në historinë e futbollit. Por 25-vjecari ka thyer edhe rekordin e Barcelonës, që mbahej për blerjen e sulmuesit francez Ousmane Dembele, për të cilin u paguan 105 milionë euro.
Coutinho pritet që të hënën të bëjë edhe prezantimin zyrtar tek katalanasit e Barcelonës, ku nuk do të jenë edhe të paktë tifozët që do ta presin.
Arkat e tejmbushura të Barcelonës pas shitjes së bujshme në verë të Neymar, që vijon të mbajë vendin e parë për transferimin më të shtrenjtë, nuk e ka pasur aspak të vështirë që thyej barrierat e vendosura nga të kuqtë e Liverpool.

Të tjera

Abissnet