×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Dokumentari për Michael Schumacher/ Corina e përlotur: Ai nuk donte të bënte ski atë ditë të vitit 2013

Me lot në sy, Corina Schumacher, gruaja e legjendës së Formula 1, hap zemrën pas lëndimit të rëndë të Michael Schumacher në 2013, në dokumentarin e ri që shfaqet sot në Netflix.

Gruaja që i qëndroi pranë Schumacher që në momentin e parë pas lëndimit të rëndë në Alpet Franceze nëntë vjet më parë, nuk ngurron të pranojë se asaj i mungon Shumi çdo ditë.

“Michael më mungon çdo ditë. Por jo jam vetëm mua. Ai i mungonë fëmijëve, familjes dhe babait të tij, të gjithë rreth tij”, tha ajo me një zë të përlotur në dokumentarin e ri, të titulluar “Schumacher”.

“Të gjithëve i mungon Michael, por Michael është këtu. Ndryshe, por këtu. Akoma më tregon se sa i fortë është ai çdo ditë”.

E veshur me një xhaketë sportive të zezë dhe flokët bjonde pa kujdes mbi supet e saj, Corina dëshmon edhe një herë fuqinë e shpirtit të saj.

“Unë kurrë nuk e kam fajësuar Perëndinë për atë që ndodhi. Ishte vetëm për të ardhur keq, një moment fatkeq që mund t’i ndodhë kujtdo”.

“Është gjithmonë e tmerrshme kur thua,pPse po ndodh kjo me Michael ose me ne?”, pyet veten 52-vjeçarja gjermane.

Kishte hezitime për të bërë ski

Në video Korina zbulon gjithashtu dyshimet e burrit të saj për të bërë ski në vendpushimin francez Meribel në dhjetor 2013.

Pak para aksidentit të rëndë që kishte legjenda gjermane e Formula 1, siç pretendonte gruaja e tij, kishte parë rrezikun në vendpushimin e skive dhe donte të largohej.

“Ai më tha: Bora nuk është e përshtatshme. A duhet të shkojmë në Dubai për një rënie të lirë?” zbulon ndër të tjera, Corina, megjithëse ajo nuk shpjegoi pse në fund ata nuk u larguan.

“Ai gjithmonë i përfundonte garat e tij në Formula 1 dhe për këtë arsye mendova se ai kishte disa engjëj që kujdeseshin për të. Asnjëherë nuk më shkonte në mendje se diçka mund t’i ndodhte Mikaelit”, pohon Corina me gojën që pikon mjaltë për partnerin e saj të jetës.

“Unë jam thjesht e lumtur që e kam takuar. Ai është personi më i dashur që kam takuar ndonjëherë. Ai është ndryshe, por qëndron këtu”.

Dokumentari i shumëpritur “Schumacher” zgjat një orë e 53 minuta, ndërsa nga sot është në dispozicion të publikut.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Përshkallëzohet kriza/ Joe Biden ka kërkuar të flas në telefon me Macron!

Përshkallëzohet kriza/ Joe Biden ka kërkuar të flas në telefon me Macron!

Publikuar më 19.09.2021
Presidenti amerikan Joe Biden ka kërkuar të flasë me homolog...

Presidenti amerikan Joe Biden ka kërkuar të flasë me homologun e tij francez Emanuel Macron pas anulimit të një urdhri për nëndetëset franceze nga Australia dhe “do të ketë një bisedë telefonike në ditët në vijim”, tha sot zëdhënësi i qeverisë Gabriel. Nga ana e tij, Emanuel Macron do të bëjë “një kërkesë për sqarim”, […]

Lexo më shumë

‘Euromilitaria’ po vjen, përgjigja e Brukselit ndaj marrëveshjes SHBA-Angli-Australi

‘Euromilitaria’ po vjen, përgjigja e Brukselit ndaj marrëveshjes SHBA-Angli-Australi

Publikuar më 19.09.2021
Franca dha një kundërsulm në të gjitha frontet pas bllokimit...

Franca dha një kundërsulm në të gjitha frontet pas bllokimit të saj detar nga Paqësori, me rastin e anulimit të marrëveshjes për furnizimin e nëndetëseve nga Parisi në emër të Australisë. Pasoja e parë dhe tingëlluese e paktit trepalësh të sigurisë anglo-saksone AUKUS (SHBA, Australi, Britani e Madhe) ishte të vepronte si përshpejtues i një […]

Lexo më shumë

Franca reagon ashpër: SHBA-ja dhe Australia “gënjyen” për paktin e ri të sigurisë

Franca reagon ashpër: SHBA-ja dhe Australia “gënjyen” për paktin e ri të sigurisë

Publikuar më 19.09.2021
Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian, ka akuzuar A...

Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian, ka akuzuar Australinë dhe Shtetet e Bashkuara se kanë gënjyer për një pakt të ri të sigurisë, që ka nxitur Parisin t’i thërrasë për konsultime ambasadorët e tij në këto shtete. Ministri Le Drian ka akuzuar shtetet edhe për “shkelje të madhe të besimit”. Marrëveshja, e njohur si […]

Lexo më shumë

Pse Putini do të fitojë në zgjedhjet parlamentare

Pse Putini do të fitojë në zgjedhjet parlamentare

Publikuar më 19.09.2021
Një periudhë tre-ditore e votimit filloi në të gjithë vendin...

Një periudhë tre-ditore e votimit filloi në të gjithë vendin të premten. Rreth katërmbëdhjetë parti u regjistruan për të marrë pjesë në zgjedhje, por partia në pushtet ‘Rusia e Bashkuar’ pritet të ruajë shumicën e saj gjithëpërfshirëse në Dumën e Shtetit. Megjithë lidhjen e përbashkët mes të dyve, nuk ka domosdoshmërisht një lidhje një me […]

Lexo më shumë

Ministrja e Jashtme hollandeze jep dorëheqjen për shkak të evakuimit të ambasadës në Kabul

Ministrja e Jashtme hollandeze jep dorëheqjen për shkak të evakuimit të ambasadës në Kabul

Publikuar më 17.09.2021
Sigrid Kaag dha dorëheqjen si ministre e jashtme hollandeze ...

Sigrid Kaag dha dorëheqjen si ministre e jashtme hollandeze të enjten, pasi parlamenti miratoi një propozim censure ndaj saj për trajtimin e evakuimeve nga Afganistani muajin e kaluar. Ambasada hollandeze në Kabul i kishte dërguar qeverisë kërkesa të përsëritura urgjente për t’u përgatitur për të larguar stafin nga vendi para se të merrte plotësisht nën […]

Lexo më shumë

Rusi/ Gati 47.5 milion njerëz kanë marrë të paktën një dozë vaksine

Rusi/ Gati 47.5 milion njerëz kanë marrë të paktën një dozë vaksine

Publikuar më 17.09.2021
Gati 47.5 milionë rusë kanë marrë të paktën dozën e parë të ...

Gati 47.5 milionë rusë kanë marrë të paktën dozën e parë të vaksinës së koronavirusit, dhe 41 milionë në të dyja dozat, tha sot Ministri rus i Shëndetësisë Mikhail Muraska. Rregullatori rus i shëndetit të konsumatorit Rospotrebnadzor ka njoftuar se 80% e popullsisë duhet të vaksinohen për të arritur imunitetin kolektiv. Sipas zëvendëskryeministres ruse Tatiana […]

Lexo më shumë

Italia i afrohet referendumit për dekriminalizimin e kanabisit

Italia i afrohet referendumit për dekriminalizimin e kanabisit

Publikuar më 17.09.2021
Një referendum që synon të dekriminalizojë rritjen dhe konsu...

Një referendum që synon të dekriminalizojë rritjen dhe konsumimin e kanabisit në Itali është nënshkruar nga më shumë se 420,000 njerëz në vetëm katër ditë. Me ritmin aktual, është vendosur të arrijë në 500,000 nënshkrime që duhet të konsiderohen të vlefshme shumë më herët se afati i 30 shtatorit. Referendumi kërkon të ndryshojë një ligj […]

Lexo më shumë

Holandë/ Dy të vrarë nga sulmi me thikë, burri qëllon nga ballkoni me hark!

Holandë/ Dy të vrarë nga sulmi me thikë, burri qëllon nga ballkoni me hark!

Publikuar më 17.09.2021
Policia holandeze ka arrestuar një të dyshuar për sulm me th...

Policia holandeze ka arrestuar një të dyshuar për sulm me thikë, në qytetin Almelo, duke vrarë dy persona dhe duke plagosur një të tretë. Ndërkohë, videot e publikuara në mediat sociale tregojnë një burrë gjysmë të zhveshur në ballkonin e një apartamenti, në zonën ku janë regjistruar goditjet me thikë dhe duke gjuajtur shigjeta me […]

Lexo më shumë