×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Dogji burrin me vjehrrën, shkon në gjyq nusja me të dashurin

Prokuroria për Krime të Rënda ka dërguar për gjykim dosjen e “zjarrtë”, ku nusja me të dashurin e saj janë vënë nën akuzë për vrasjen e më pas djegien e vjehrrës dhe burrit. Ngjarja makabër ka ndodhur në janar të vitit të kaluar, ndërsa autorët dyshohet se janë shtetasit Kasem Pirjasi dhe Hysnije Hoxhallari.

Këta dy, dyshohet se kishin një lidhje dashurie, ndërsa janë zbuluar pas një mesazhi që gruaja i nisi Pirjasit pas ngjarjes së rëndë. Mesazhi që i ka nxjerrë zbuluar ka qenë: “Ç’më bëre, më more në qafë”, i ka shkruar Hysnia, Kasem Pirjasit. Në seancën për dhënien e masës së sigurisë, ajo është shprehur e penduar për ngjarjes.

Dëshmia e gruas

“Nuk i godita unë por Kasem Prijasi”, ka qenë kjo dëshmia e bashkëshortes së viktimës Olsi Haxhillari e cila ka pranuar se është njoftuar nga 26-vjeçari pasi ai ka kryer krimin. Gruaja është shprehur para grupit hetimor në kohën e ngjarjes se pasi Kasemi i kishte vrarë të dy, edhe bashkëshortin dhe vjehrrën, ai e kishte njoftuar për masakrën e ndërsa ajo ka fshehur vetëm sëpatën. E lava hanxharin ka rrëfyer gruaja, e cila ka treguar edhe vendin ku ishte fshehur. “Ai i vendosi zjarrin banesës së vogël dhe kur ai iku, unë prita deri në orën katër të mëngjesit dhe pastaj njoftova policinë”, ka thënë ajo.

Në përfundim të hetimeve, burime nga organi i akuzës bënë të ditur se nusja e shtëpisë së bashku me të dashurin e saj kanë vrarë bashkëshortin Olsi dhe nënën e tij Hysnie Haxhillari dhe më pas i kanë vënë flakën banesës për të humbur provat. Tashmë dy autorët e dyshuar të kësaj ngjarje të rëndë do të dalin përballë gjykatës për krime të rënda, nën akuzën e “vrasjes” dhe “vrasjes me paramendim”, e kryer në bashkëpunim. Pas dërgimit të dosjes dhe kërkesës për gjykim, gjykata pritet të hedhë shortin ku do të caktohet gjyqtari që do të gjykojë këtë çështje. Prokuroria do të kërkojë thirrjen e shumë dëshmitarëve në gjykatë, ndërsa shprehet në kërkesën e saj që ka prova të mjaftueshme për të vërtetuar akuzat ndaj dy të akuzuarve. /XH.GJ/

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rrezikoi të mbytej, pushuesi dërgohet me urgjencë në spitalin e Vlorës

Rrezikoi të mbytej, pushuesi dërgohet me urgjencë në spitalin e Vlorës

Publikuar më 13.08.2020
Rreth orës 09:25, në plazhin e Lungomares shtetasi L. M., 79...

Rreth orës 09:25, në plazhin e Lungomares shtetasi L. M., 79 vjeç, duke u larë në det dyshohet se ka rrezikuar të mbytet. Menjëherë pasi është nxjerr nga deti, i moshuari është  transportuar në Spitalin e Vlorës për ndihmë mjekësore. Sakaq, grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave.

Lexo më shumë

E rëndë/ 29-vjeçari me koronavirus hidhet nga kati i 3-të i spitalin dhe vdes në vend

E rëndë/ 29-vjeçari me koronavirus hidhet nga kati i 3-të i spitalin dhe vdes në vend

Publikuar më 13.08.2020
Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në T...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku një i ri është vetëhedhur nga kati i 3-të i një spitali dhe për pasojë ka ndërruar jetë. Sipas uniformave blu, ngjarja ka ndodhur rreth orës 04.30 dhe viktima është shtetasi Xh.K., 29 vjeç. Ndërsa mësohet se i riu ishte i infektuar me […]

Lexo më shumë

Aksident në qendër të Korçës, automjeti përplas një këmbësor (DETAJE)

Aksident në qendër të Korçës, automjeti përplas një këmbësor (DETAJE)

Publikuar më 12.08.2020
Një aksident automobilistik mësohet se ka ndodhur mbrëmjen e...

Një aksident automobilistik mësohet se ka ndodhur mbrëmjen e sotme në bulevardin “Republika” në Korcë. Raportohet  se një makinë ka përplasur një këmbësor e për pasojë ka mbetur i plagosur ky i fundit. Burimet spitalore bëjnë me dije se këmbësori po merr mjekim dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë, policia është në vendngjarje dhe […]

Lexo më shumë

Vrasja e taksistit/ Autori rrëfen çfarë bëri me automatikun dhe makinën e marrë me qira për të zhdukur provat

Vrasja e taksistit/ Autori rrëfen çfarë bëri me automatikun dhe makinën e marrë me qira për të zhdukur provat

Publikuar më 12.08.2020
“Pasi vrava Abdulla Budllën për nderin e familjes, sepse kis...

“Pasi vrava Abdulla Budllën për nderin e familjes, sepse kishte lidhje intime me nënën time, e zbrita vëllain, Arsilin në mes të rrugës. Ai nuk po i jepte dot më makinës, sepse filloi të dridhej dhe u ndalua”. Më tha: “bobo çfarë na bëre kështu, duhet të shkojmë në polici të dorëzohemi. E lashë në […]

Lexo më shumë

Aksidenti tragjik në aksin Kukës-Morinë/ Ndërron jetë edhe i plagosuri i dytë, një 27 vjeçar (Emri)

Aksidenti tragjik në aksin Kukës-Morinë/ Ndërron jetë edhe i plagosuri i dytë, një 27 vjeçar (Emri)

Publikuar më 12.08.2020
Ka humbur jetën edhe personi i dytë që mbeti i plagosur rënd...

Ka humbur jetën edhe personi i dytë që mbeti i plagosur rëndë gjatë një aksidenti rrugor që ndodhi pasditen e sotme në aksin Kukës-Morinë. Klisman Uka, 27 vjeç, banues në Kukës, ka ndërruar jetë në spital pas aksidentit që ndodhi mesditën e sotme. Ai u transportua me helikopter drejt Tiranës por nuk ka mundur të […]

Lexo më shumë

Ekstradohen drejt Italisë nëntë persona, ishin arrestuar në Shqipëri, policia jep detajet

Ekstradohen drejt Italisë nëntë persona, ishin arrestuar në Shqipëri, policia jep detajet

Publikuar më 12.08.2020
Interpol Tirana në bashkëpunim me zyrën e Bashkëpunimit Ndër...

Interpol Tirana në bashkëpunim me zyrën e Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Policisë Italiane ka ekstraduar drejt Italisë nëntë persona, të cilët ishin kapur përgjatë një viti. Në njoftimin për mediat bëhet e ditur se të rinjtë shqiptarë të moshave nga 27-72 vjeç ishin fshehur në vendin tonë për t’iu shmangur urdhër-arresteve ndërkombëtare të lëshuara nga Prokuroritë […]

Lexo më shumë

Aksident me vdekje në autostradën Kalimash-Morinë, edhe dy të plagosur

Aksident me vdekje në autostradën Kalimash-Morinë, edhe dy të plagosur

Publikuar më 12.08.2020
Aksident me vdekje dhe dy të plagosur në autostradën Kalimas...

Aksident me vdekje dhe dy të plagosur në autostradën Kalimash-Morinë. Policia bën me dije se një mjet tip “Golf”, ka dal nga rruga, ku për pasojë ka humbur jetën një shtetas ende i paidentifikuar. Dy shtetasit e lënduar u dërguan në spitalin e Kukësit, për ndihmë mjeksore. Kukës/informacion paraprak. Në autostradën Kalimash-Morinë, në vendin e […]

Lexo më shumë

Aksident në autostradën Fier-Vlorë, makina bie në kanal. Dëmtohet vajza e shoferit

Aksident në autostradën Fier-Vlorë, makina bie në kanal. Dëmtohet vajza e shoferit

Publikuar më 12.08.2020
Një aksident ka ndodhur sot në autostradën Fier-Vlorë pranë ...

Një aksident ka ndodhur sot në autostradën Fier-Vlorë pranë fabrikës së kripës, ku një automjet ka perfunduar në kanal. Për pasojë është dëmtuar vajza e shoferit. Njoftimi i policisë: Vlorë Rreth orës 12:56, në autostradën Fier-Vlorë pranë fabrikës së kripës, automjeti tip Golf me drejtues shtetasin F. Z ka dalë nga rruga dhe ka rënë […]

Lexo më shumë