Diell dhe rritje temperaturash! Parashikimi i motit sot në Shqipëri

Territori shqiptar do të jetë në kushte të qëndrueshme atmosferike, ku në orët e para të ditës kthjellimet do jenë mbizotëruese, por duke filluar nga pasditja dhe në vijim parashikohet shfaqje e vranësirave të lehta në vend, më të theksuara do të jenë ë zonat malore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten të pandryshueshme në mesditë duke luhatur vlerat minimale nga -4ºC deri në 06ºC, në zonat e ulëta nga 02ºC në 12ºC dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 14ºC.

Era do të fryjë në drejtim Verior-Verilindor me forcë valëzimi të ulët.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet