Dibër, shpërthen banesa e familjes Kosiqi

Një banese në Maqellarë i është vendosur një sasi tritoli. Mësohet se shpërthimi ka ndodhur në banesën e Gazmir Kosiqit, ndërsa lënda plasëse ishte vendosur në murin e jashtëm rrethues të banesës.

Fatmirësisht nuk ka persona të plagosur dhe policia po kryen veprimet hetimore për të zbuluar autorët.

Mësohet se para një viti Gazmir Kosiqit i kanë vrarë djalin Elsi Kosiqi. 32-vjeçari Elsi Kosiqi, babai i tre fëmijë u ekzekutua në 20 mars të vitit të kaluar në derë të shtëpisë në Maqellarë të Dibrës ku u qëllua nga afër me tre plumba pistolete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet