×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Dibër, shpërthen banesa e familjes Kosiqi

Një banese në Maqellarë i është vendosur një sasi tritoli. Mësohet se shpërthimi ka ndodhur në banesën e Gazmir Kosiqit, ndërsa lënda plasëse ishte vendosur në murin e jashtëm rrethues të banesës.

Fatmirësisht nuk ka persona të plagosur dhe policia po kryen veprimet hetimore për të zbuluar autorët.

Mësohet se para një viti Gazmir Kosiqit i kanë vrarë djalin Elsi Kosiqi. 32-vjeçari Elsi Kosiqi, babai i tre fëmijë u ekzekutua në 20 mars të vitit të kaluar në derë të shtëpisë në Maqellarë të Dibrës ku u qëllua nga afër me tre plumba pistolete.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Arrestohet në Korçë i kërkuari me rrezikshmëri të lartë, pjesë e një grupi të strukturuar kriminal (EMRI)

Arrestohet në Korçë i kërkuari me rrezikshmëri të lartë, pjesë e një grupi të strukturuar kriminal (EMRI)

Publikuar më 11.07.2020
Është finalizuar me sukses operacioni i policisë së Korçës i...

Është finalizuar me sukses operacioni i policisë së Korçës i koduar “Ndihmësi”,ku është arritur që të kapet 39-vjeçari me rrezikshmëri të lartë. Mësohet se policia ka arrestuar Dhimitër Shkodranin 39-vjeç, banues në Korçë. 39-vjeçari njihej si pjesëtar i një grupi të strukturuar kriminal që operonte në disa vende të huaja dhe në Shqipëri, ku dhe […]

Lexo më shumë

Arrestohen dy të rinj dhe një tjetër shpallet në kërkim, policia e Durrësit dokumenton 12 vjedhje banesash (DETAJE)

Arrestohen dy të rinj dhe një tjetër shpallet në kërkim, policia e Durrësit dokumenton 12 vjedhje banesash (DETAJE)

Publikuar më 11.07.2020
Policia e Durresit ka finalizuar operacionin e koduar “Perif...

Policia e Durresit ka finalizuar operacionin e koduar “Periferia”, për zbardhjen e vjedhjeve të banesave të ndodhura më parë, ndërkohë që ka zbardhur dhe dokumentuar 12 vjedhje të ndodhura gjatë muajve të fundit në rrethin e Durrësit. Pas hetimeve, jane vënë në pranga 2 shtetas dhe është shpallur në kërkim 1 tjetër. “Nga veprimet hetimore […]

Lexo më shumë

Konflikt mes të rinjve në Gramsh, rrëmbehet me forcë 32-vjeçari (DETAJE)

Konflikt mes të rinjve në Gramsh, rrëmbehet me forcë 32-vjeçari (DETAJE)

Publikuar më 11.07.2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në orët e ...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në orët e vona të natës në Gramsh, ku një grup të rinjsh janë konfliktuar me njëri-tjetrin  në lokal. Mësohet se pas konfliktit që kishte degjeneruar në dhunë, tre të rinj kanë marrë me forcë 32-vjeçarin A.B. i cili rezulton të jetë vëllai i personit që […]

Lexo më shumë

Goditet banda që vidhte skafe në Greqi, arrestohen 8 shqiptarë (DETAJE)

Goditet banda që vidhte skafe në Greqi, arrestohen 8 shqiptarë (DETAJE)

Publikuar më 11.07.2020
Një operacion i madh i policisë greke i shtrirë në disa qyte...

Një operacion i madh i policisë greke i shtrirë në disa qytete dhe ku morën pjesë edhe forcat speciale Zeus, ka ndodhur  mëngjesin e sotëm në Greqi. Si pasojë u godit një bandë e sofistikuar që vidhte skafe. Autoritetet greke kanë arritur të arrestojnë 8 shqiptarë që ishin pjesë e grupit kriminal. Dyshohet që grupi […]

Lexo më shumë

Operacioni i policisë italiane/ Arrestohen 5 shqiptarë, sekuestrohet kokainë dhe para (DETAJE)

Operacioni i policisë italiane/ Arrestohen 5 shqiptarë, sekuestrohet kokainë dhe para (DETAJE)

Publikuar më 10.07.2020
Pesë shtetas shqiptarë kanë përfunduar në pranga nën akuzën ...

Pesë shtetas shqiptarë kanë përfunduar në pranga nën akuzën e shitjes së kokainës. Të arrestuarit dyshohet se kanë furnizuar sheshin e Terni me rreth 3 kg kokainë në më pak se dy javë. Ata arrinin të blinin dhe paketojnë në bazën e tyre në një shtëpi me qira lëndën narkotike, duke shitur 1 kg kokainë […]

Lexo më shumë

Po transportonte ilegalisht 9 sirianë në Malin e Zi, arrestohet 21-vjeçari nga Tirana (DETAJE)

Po transportonte ilegalisht 9 sirianë në Malin e Zi, arrestohet 21-vjeçari nga Tirana (DETAJE)

Publikuar më 10.07.2020
Policia e Elbasanit, në kuadër të operacionit të koduar “Men...

Policia e Elbasanit, në kuadër të operacionit të koduar “Mengel”, ka arritur që të arrestojë një 21-vjeçar i cili po tentonte kontrabandimin në mënyrë ilegale kalim-kufirin për 9 shtetas sirianë. Policia ka bërë me dije se ka arrestuar shtetasin R.M, 21-vjeç, i cili kundrejt fitimit 400-500 euro për person i premtonte 9 shtetasve sirianë që […]

Lexo më shumë

E RËNDË/ Kishte ardhur me pushime, mbytet i riu në plazhin e Shëngjinit (DETAJE)

E RËNDË/ Kishte ardhur me pushime, mbytet i riu në plazhin e Shëngjinit (DETAJE)

Publikuar më 10.07.2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme rreth orës 1...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme rreth orës 17:00 në plazhin e Shëngjinit, ku një 34-vjeçar është mbytur. Mësohet se të riut i është tentuar t’i jepet ndihma e parë, por fatkeqësisht është transportuar në Spitalin e Lezhës pa shenja jete. Trupi i 34-vjeçarit u vu re në det nga disa pushues […]

Lexo më shumë

E RËNDË në Përrenjas/ Mjeti del nga rruga dhe përplas kalimtarin, humb jetën 24-vjeçari (DETAJE) 

E RËNDË në Përrenjas/ Mjeti del nga rruga dhe përplas kalimtarin, humb jetën 24-vjeçari (DETAJE) 

Publikuar më 10.07.2020
Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Përrenjas, ku një mj...

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Përrenjas, ku një mjet ka dalur nga rruga dhe si pasojë ka aksidentuar një të ri 24-vjeçar i cili fatkeqësisht ka ndërruar jetë. Bëhet me dije se aksidenti ka ndodhur afër shkollës së mesme të qytetit të Përrenjasit. Njoftimi i Policisë:  Prrënjas/Informacion paraprak Në aksin rrugor Prrënjas-Librazhd, shtetasi […]

Lexo më shumë