×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Dhunuan brenda komisariatit efektivin e “Shqiponjave”, në pranga katër të rinj

Policia ka arrestuar sot katër të rinj që kanë ushtruar dhunë fizike ndaj një efektivit të “Shqiponjave” brenda komisariatit të Policisë së Lezhës.

Policia bën të ditur se dy vëllezërit me inicialet “M. L., 26 vjeç dhe M. L., 18 vjeç, në bashkëpunim me shtetasin Xh. M., në ambientet e stacionit të Policisë Shëngjin kanë goditur punonjësin e Policisë të njësisë operacionale “Shqiponja” në DVP Lezhë, duke i shkaktuar atij dëmtime fizike, për arsye se punonjësit e Policisë kishin shoqëruar vëllanë e tyre, shtetasin M. L., 23 vjeç”.

Sipas policisë “23-vjeçari nuk i ishte bindur urdhrit të punonjësit të Policisë për paraqitjen e dokumentacionit të mjetit dhe për këtë arsye ishte shoqëruar në ambientet e stacionit të Policisë Shëngjin, për verifikim”.

Njoftimi i plotë

Kundërshtuan dhe goditën për shkak të detyrës punonjësin e Policisë, brenda ambienteve të stacionit të Policisë Shëngjin, vihen në pranga 4 shtetas.

Shërbimet policore të Komisariatit Lezhë kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetasve M. L., 26 vjeç, M. L., 23 vjeç dhe M. L., 18 vjeç (vëllezër) dhe shtetasit Xh. V., 21 vjeç, banues në fshatin Mërqi, Lezhë.

Dy vëllezërit M. L., 26 vjeç dhe M. L., 18 vjeç, në bashkëpunim me shtetasin Xh. M., në ambientet e stacionit të Policisë Shëngjin kanë goditur punonjësin e Policisë të njësisë operacionale “Shqiponja” në DVP Lezhë, duke i shkaktuar atij dëmtime fizike, për arsye se punonjësit e Policisë kishin shoqëruar vëllanë e tyre, shtetasin M. L., 23 vjeç.

23-vjeçari nuk i ishte bindur urdhrit të punonjësit të Policisë për paraqitjen e dokumentacionit të mjetit dhe për këtë arsye ishte shoqëruar në ambientet e stacionit të Policisë Shëngjin, për verifikim.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Durrës/ Plagoset me thikë 60-vjeçari, detajet e para

Durrës/ Plagoset me thikë 60-vjeçari, detajet e para

Publikuar më 23.09.2020
Një 60-vjeçar është plagosur me thikë këtë të mërkurë në Dur...

Një 60-vjeçar është plagosur me thikë këtë të mërkurë në Durrës. Sipas policisë rreth orës 17:10 është marrë njoftimi nga Urgjenca e Spitalit Rajonal Durrës se ka shkuar i dëmtuar me mjet prerës shtetasi me inicialet L.B., banues në Durrës. I plagosuri aktualisht ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po vijon hetimet për zbardhjen […]

Lexo më shumë

Vrasja e Lirie Xhepës/ Djali i viktimës kërcënon xhaxhain në gjyq: E dua ta nxirrni jashtë

Vrasja e Lirie Xhepës/ Djali i viktimës kërcënon xhaxhain në gjyq: E dua ta nxirrni jashtë

Publikuar më 23.09.2020
Në Gjykatën penale të Tiranës u zhvillua sot gjyqi për vrasj...

Në Gjykatën penale të Tiranës u zhvillua sot gjyqi për vrasjen e Lirie Xhepës. Përpara trupit gjykues dëshmoi djali i viktimës Marjus Xhepa. Ai ka lëshuar akuza të forta madje nuk ka nguruar që të kërcënojnë xhaxhain e tij. “Kisha 7 vite që s’i flisja, problemet nisën që kur vdiq babi, ai ishte zënë me […]

Lexo më shumë

Tiranë/ Gjashtë të arrestuar në pak orë, ja për çfarë akuzohen

Tiranë/ Gjashtë të arrestuar në pak orë, ja për çfarë akuzohen

Publikuar më 23.09.2020
Në pak orë, gjashtë persona janë arrestuar nga Policia e Tir...

Në pak orë, gjashtë persona janë arrestuar nga Policia e Tiranës për vepra të ndryshme penale, një nga të cilët ishte shpallur në kërkim. Uniformat blu bëjnë me dije se një prej të arrestuarve është shtetasi me inicialet A. M., 18 vjeç, i cili u kap në rrugën “Sulejman Delvina”, nga shërbimet e Komisariatit Nr. […]

Lexo më shumë

Nis procesi ndaj Izet Haxhisë, kush janë dëshmitarët që thërret Prokuroria

Nis procesi ndaj Izet Haxhisë, kush janë dëshmitarët që thërret Prokuroria

Publikuar më 23.09.2020
Gjyqi për ish-truprojën e Sali Berishës, Izet Haxhia raporto...

Gjyqi për ish-truprojën e Sali Berishës, Izet Haxhia raporton zhvillime të reja. Teksa po ndiqet në Gjykatën Penale të Tiranës, mësohet se Prokuroria ka kërkuar thirrjen e 10 dëshmitarëve, për të zbuluar detaje të reja me vrasjen e Aazem Hajdarit. Bëhet me dije se në mesin e 10 dëshmitarëve është ish-kryeministri Sali Berisha, Ylli Rakipi […]

Lexo më shumë

Dhunoi të moshuarën në Gjirokastër, kapet pas pesë ditësh autori

Dhunoi të moshuarën në Gjirokastër, kapet pas pesë ditësh autori

Publikuar më 23.09.2020
Është vënë në pranga ditën e sotme autori i dyshuar i ngjarj...

Është vënë në pranga ditën e sotme autori i dyshuar i ngjarjes së ndodhur në fshatin Palokastër, Gjirokastër, ku u dhunua në banesën e saj shtetasja Pina Qamo. Ngjarja e rëndë ndodhi në datën 18 shtator. Gruaja tregoi se ka qenë ora 11:00 e natës kur në shtëpi iu fut dikush, që nuk e njihte, […]

Lexo më shumë

Kapet në flagrancë me pistolet 14-vjeçari (Detaje)

Kapet në flagrancë me pistolet 14-vjeçari (Detaje)

Publikuar më 23.09.2020
Një 14 vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit për “Ar...

Një 14 vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit për “Armëmbajtje pa leje”. I mituri me iniciale A. V., 14 vjeç, banues në Sallmone të Shijakut u arrestua në flagrancë në afërsi të stacionit të trenit në Sukth. Pas kontrollit fizik, në çantën e dorës i kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale […]

Lexo më shumë

OFL i nis letër mikut të Emiljano Shullazit, ja cilat janë kërkesat për “Ben Çamin”

OFL i nis letër mikut të Emiljano Shullazit, ja cilat janë kërkesat për “Ben Çamin”

Publikuar më 23.09.2020
Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar letër për deklarimin ...

Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar letër për deklarimin e pasurisë shtetasit Lutfi Enver Shabanit. Shabani njihet në Durrës si “Ben Çami” , ndërsa në vitin 2016 është arrestuar duke trafikuar 570 kg lënde narkotike. Ai njihet edhe si Artan Shabani, ndërsa rezulton i dënuar dy herë nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Shabani […]

Lexo më shumë

Rrahën dhe bënë për spital një person, arrestohen pas një muaji 3 të rinjtë

Rrahën dhe bënë për spital një person, arrestohen pas një muaji 3 të rinjtë

Publikuar më 23.09.2020
Tre persona kanë rënë ën prangat e policisë pasi ishin shpal...

Tre persona kanë rënë ën prangat e policisë pasi ishin shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje. Sipas uniformave blu, të arrestuarit kanë plagosur pas një konflikti të çastit me sende të forta shtetasin K. H., më 9 gusht 2020, i cili ndodhet ende nën kujdesin e mjekëve në Spitalin e Traumës. Tiranë […]

Lexo më shumë