×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Detaje nga shpërthimi në Lezhë, 2 prej të plagosurve me djegie të shumta

Një karburant ka shpërthyer në flakë në superstradën Lezhë-Milot mbrëmjen e djeshme dhe për pasojë gjashtë persona mbetën të plagosur. Mësohet se dy nga 6 të plagosurit kanë pësuar dëmtime të shumta në trup, ndërsa po marrin trajtim mjekësor të specializuar në Tiranë.

Me një deklaratë të shpërndarë për mediat, QSUT-ja thotë se i plagosuri me iniciale N.P është paraqitur në gjendje të rëndë në spital dhe me një shkallë djegieje në trup në 40%, por falë punës së mjekëve, gjendja e 40-vjeçarit tani paraqitet e stabilizuar.

Ndërkohë i plagosuri i dytë, Bardhok Bushati ndodhet në Spitalin e Traumës, ndërsa sipas mjekëve, ai ka pësuar djegie të shumta në pjesët e trupit dhe në kokë.

Njoftimi i QSUT:

Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” bën të ditur mbreme rreth mesnates në Shërbimin e Djegie-Plastikës ka ardhur me urgjencë në gjendje të rëndë shëndetësore, me djegie 40% , pacienti me inicialet N. P, 40 vjec. Gjendja e tij shëndetësore sipas mjekëve të shërbimit të Djegie Plastikës, paraqitet e stabilizuar.

Stafi mjekësor i QSUT është në gatishmëri të plotë dhe po kujdeset, duke zbatuar të gjitha protokollet mjekësore dhe duke e mbajtur në monitorim të vazhdueshëm në reanianimacionin e shërbimit të  Djegie Plastikës.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ju duket i drejtë vendimi i qeverisë që e cilëson vrasjen e Klodian Rashës si aksidentale dhe i jep 8 pensione sociale familjes?

Loading ... Loading ...

E mitura ishte jetime/ U përplas para shtëpisë ku jetonte me qira, detaje të reja nga aksidenti tragjik që humbi jetën 10-vjeçarja në Tiranë

E mitura ishte jetime/ U përplas para shtëpisë ku jetonte me qira, detaje të reja nga aksidenti tragjik që humbi jetën 10-vjeçarja në Tiranë

Publikuar më 17.01.2021
Një ngjarje e rëndë u regjistrua në orën 12:30 këtë të diel,...

Një ngjarje e rëndë u regjistrua në orën 12:30 këtë të diel, ku humbi jetën një e mitur pasi u përplas nga një makinë. Policia njoftoi më herët se mjeti i drejtuesit Alban Guri, është arrestuar, ndërsa 10-vjeçaria nuk arriti t’i mbijetonte plagëve të marra dhe ndërroi jetë në spital si pasojë e plagëve të […]

Lexo më shumë

Makina përplas për vdekje vajzën 10-vjeçare në Tiranë

Makina përplas për vdekje vajzën 10-vjeçare në Tiranë

Publikuar më 17.01.2021
Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e kësaj të di...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e kësaj të diele, ku si pasojë e një aksidenti ka humbur jetën një vajzë 10-vjeçare. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:30, në rrugën “Njazi Meka”, mjeti me drejtues A. G., ka aksidentuar ​këmbësoren e mitur me iniciale A.P., 10 vjeçe, e cila si pasojë e plagëve të […]

Lexo më shumë

“Ishte si mishi dhe gjaku im”, flet djali që humbi 4 anëtarët e familjes në aksidentin tragjik te Rruga e Kombit

“Ishte si mishi dhe gjaku im”, flet djali që humbi 4 anëtarët e familjes në aksidentin tragjik te Rruga e Kombit

Publikuar më 17.01.2021
Katër anëtarë të familjes Avdijaj, por me qëndrim në Zvicër ...

Katër anëtarë të familjes Avdijaj, por me qëndrim në Zvicër humbën jetën si pasojë e një aksidenti mbrëmjen e së enjtes në Rrugën e Kombit. Djali i madh i Blerimit, Mirsadi, ka rrëfyer detaje për aksidentin tragjik nga i cili humbi katër anëtarë të familjes. “Ndihem sikur jam në një film të keq horror!”, thotë Mirsad […]

Lexo më shumë

Arrestohet pas 5 ditësh i riu në Kurbin, qëlloi me armë zjarri 18-vjeçarin

Arrestohet pas 5 ditësh i riu në Kurbin, qëlloi me armë zjarri 18-vjeçarin

Publikuar më 17.01.2021
Policia ka vënë në pranga 20-vjeçarin që qëlloi me armë zjar...

Policia ka vënë në pranga 20-vjeçarin që qëlloi me armë zjarri në ajër pas konfliktit me një 18-vjeçar në zonën e Kurbinit. Dy të rinjtë patën një debat të çastit dhe i riu, i cili ishte i armatosur ia mbathi nga vendi i ngjarjes dhe qëndroi për pesë ditë në arrati. Gjithashtu, janë proceduar penalisht […]

Lexo më shumë

Skandali me sanitaren, nisin hetimet edhe për personelin mjekësor

Skandali me sanitaren, nisin hetimet edhe për personelin mjekësor

Publikuar më 17.01.2021
Të tjera detaje janë zbuluar nga hetimet në lidhje me skanda...

Të tjera detaje janë zbuluar nga hetimet në lidhje me skandalin që u zbulua pak ditë më parë te spitali “COVID-2” në Tiranë. Mësohet se se Prokuroria e Tiranës ka shtrirë hetimet edhe mbi personelin mjekësor të spitalit Covid-2 “Shefqet Ndroqi” pas skandalit që u denoncua në “Stop” ku sanitarja Tire Alldervishi kishte zhvatur vajzën […]

Lexo më shumë

Tentoi të trafikonte emigrantë të paligjshëm, bie në pranga 35-vjeçari në Korçë

Tentoi të trafikonte emigrantë të paligjshëm, bie në pranga 35-vjeçari në Korçë

Publikuar më 17.01.2021
Një tjetër rast i veprimtarisë kriminale të dhënies së ndihm...

Një tjetër rast i veprimtarisë kriminale të dhënies së ndihmës për kalim të paligjshëm të kufijve kundrejt shpërblimit është goditur nga policia në Korçë. M.L., 35 vjeç, banues në fshatin Bulgarec të Korçës është arrestuar nga policia për trafikim të 13 emigrantëve të jashtëligjshëm. Sipas policisë, 35 vjeçari u ndalua në fshatin Vishocicë të Devollit, […]

Lexo më shumë

Arrestohen babë e bir në Vlorë, po rriheshin me njeri-tjetrin

Arrestohen babë e bir në Vlorë, po rriheshin me njeri-tjetrin

Publikuar më 17.01.2021
Policia e Vlorës ka arrestuar këtë të diel, babë e bir në Vl...

Policia e Vlorës ka arrestuar këtë të diel, babë e bir në Vlorë pasi po rriheshin me njëri-tjetrin. Arrestimi i tyre është bërë pasi ushtruan veprën penale “Dhuna në familje”. Mësohet se ata janë të moshave 69 dhe 27 vjeç, djali, të cilët po konfliktoheshin fizikisht për motive të dobëta, por u parandalua ngjarja e […]

Lexo më shumë

I dënuar për trafik droge në Itali, 35-vjeçari bie në pranga në Kakavijë

I dënuar për trafik droge në Itali, 35-vjeçari bie në pranga në Kakavijë

Publikuar më 17.01.2021
Ka rënë në prangat e policisë një 35-vjeçar i shpallur në kë...

Ka rënë në prangat e policisë një 35-vjeçar i shpallur në kërkim për trafik droge, nga drejtësia italiane. Policia njofton se arrestimi i tij është bërë në pikën kufitare të Kakavijës. Sakaq mësohet se i arrestuari me iniciale T.O., po tentonte të hynte në Greqi, ndërkohë që ka rezultuar i dënuar me 5 vite heqje […]

Lexo më shumë