Derbi i Romës përfundon në barazim

Lacio dhe Roma kanë barazuar në kryeqytet. Ky barazim pa gola ka bërë që asnjë prej ekipeve të mos e ketë të sigurt një vend në Ligën e Kampioneve. Ekipi lacial tashmë ndodhet në vendin e tretë me 61 pikë, kurse Roma në vendin e katërt po me 61 pikë.

Në garë për një vend në Ligën e Kampioneve është edhe Inter. Interistët ndodhen aktualisht në vendin e pestë me 60 pikë të grumbulluara. Tre skuadra janë në garë të fortë për një vend në ligën më të fuqishme të Europës.

/D.Xh/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet