×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Dënohet me burg politikani i fuqishëm në Rumani

Gjykata Supreme e Rumanisë la në fuqi vendimin për dënimin me tre vite e gjysmë burg të Liviu Dragneas, kreu i partisë Social-Demokrate.

Kujtojmë që kreu i partisë që qeverisë këtë vend u burgos për korrupsion, ndërkohë që përpjekjet e tij për apelim të dënimit dështuan.

56-vjeçari është shpallur vitin e kaluar fajtor për pagesën e dy anëtareve të partisë për punë të rreme në një agjenci të shtetit.

Prokurorët kanë thënë se duke përdorur ndikimin e tij si zyrtar i qeverisë, Dragnea u ka siguruar “punë të rreme” në një agjenci për mbrojtjen e fëmijëve dy grave që punonin për partinë e tij.

Vetë gratë kanë pranuar se kanë punuar për partinë dhe kanë marrë paga nga agjencia. Vetë Dragnea i mohon akuzat.

Dragnea konsiderohet gjerësisht si figura më e fuqishme në politikën rumune. Ai është dërguar tanimë në një burg në veri të kryeqytetit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konfirmohen 354 raste të reja me koronavirus në Greqi, 78 të intubuar

Konfirmohen 354 raste të reja me koronavirus në Greqi, 78 të intubuar

Publikuar më 30.09.2020
Organizata Kombëtare Shëndetësore, EODY bëri publike sot 354...

Organizata Kombëtare Shëndetësore, EODY bëri publike sot 354 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i rasteve është 18475. Ndërkohë që 78 pacientë po trajtohen të intubuar 212 pacientë janë liruar nga ICU. Gjithashtu sot janë konfirmuar edhe 3 vdekje të tjera duke shkuar numri në 391 vdekje gjithsej në vend.

Lexo më shumë

Ministrit serb i ndalohet hyrja në veri të Kosovës

Ministrit serb i ndalohet hyrja në veri të Kosovës

Publikuar më 30.09.2020
Ministrit serb të Arsimit, Mladen Sharçeviç, i është ndaluar...

Ministrit serb të Arsimit, Mladen Sharçeviç, i është ndaluar hyrja në Kosovë. Ministria e Punëve të Jashtme ia refuzoi kërkesën për vizitë. Ministria e Punëver të Jashtme të Kosovës ka konfirmuar për Express se Sharçeviç kishte paraparë të vizitonte një institucion arsimor në veri të Mitrovicës. Ky refuzim për hyrje në shtetin e Kosovës është […]

Lexo më shumë

Sërish gjendje shprese/ Asnjë i vdekur nga COVID-19

Sërish gjendje shprese/ Asnjë i vdekur nga COVID-19

Publikuar më 30.09.2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë M...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 580 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 46 raste pozitive. Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2 […]

Lexo më shumë

Borrell: Gjatë pandemisë është përhapur dezinformimi në Ballkanin Perëndimor

Borrell: Gjatë pandemisë është përhapur dezinformimi në Ballkanin Perëndimor

Publikuar më 29.09.2020
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Ja...

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri , Josep Borrell tha se dezinformimi është përhapur në Ballkanin Perëndimor, në Bashkimin Evropian dhe në të gjithë botën gjatë pandemisë së koronavirusit. “Kjo ka qenë e rrezikshme për të gjithë ne. Mbi të gjitha, sepse gënjeshtrat për çështje mjekësore madje mund të […]

Lexo më shumë

Shpërthen koronavirusi në Greqi, regjistrohen 416 raste të reja dhe 5 viktima në 24 orë

Shpërthen koronavirusi në Greqi, regjistrohen 416 raste të reja dhe 5 viktima në 24 orë

Publikuar më 29.09.2020
Autoritetet shëndetësore raportuan sot 416 raste të reja shp...

Autoritetet shëndetësore raportuan sot 416 raste të reja shpërthimi të koronavirusit në Greqi, nga të cilat 55 në lidhje me grupe të njohur dhe identifikuar dhe 59 nga kontrollet në portat hyrëse në vend. Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 18123. 79 pacientë po trajtohen të intubuar, ndërkohë që 207 pacientë janë liruar […]

Lexo më shumë

Shqiptarët në Mal të Zi mund të përdorin simbolet kombëtare

Shqiptarët në Mal të Zi mund të përdorin simbolet kombëtare

Publikuar më 29.09.2020
Me propozim nga Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi...

Me propozim nga Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi qeveria e atij vendi ka miratuar përdorimin e flamurit kombëtar shqiptar. Po ashtu qeveria e Malit të Zi ka miratuar edhe përdorimin e himnit kombëtar të Shqipërisë si dhe 28 nëntorin si festë kombëtare për shqiptarët në atë vend. Përdorimi i simboleve kombëtare nga […]

Lexo më shumë

Kosovë/ Asnjë i vdekur nga COVID-19

Kosovë/ Asnjë i vdekur nga COVID-19

Publikuar më 29.09.2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë M...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 670 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 54 raste pozitive. Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2 […]

Lexo më shumë

Rriten shifrat/ 8 viktima nga COVID-19!

Rriten shifrat/ 8 viktima nga COVID-19!

Publikuar më 29.09.2020
Ministria e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit jan...

Ministria e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1372 testime ndërsa janë regjistruar 112 raste të reja me koronavirus. Nga ana tjetër sot janë regjistruar 8 viktima nga COVID-19 , në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Në Tetovë është rregjistruar vetëm 1 rast me COVID-19 në 24 orëshin […]

Lexo më shumë