Del në shitje shtëpia më e shtrenjtë në botë, pamjet do t’ju lënë pa fjalë (FOTO)

E ndërtuar në vitin 1830 në Saint-Jean-Cap-Ferrat pranë Nice-s, Villa Les Cèdre ndodhet në një hapësirë 35 hektarë të dekoruar me 14,000 lloje të ndryshme bimësh, një pellg artificial të mbushur me zambakë uji, një statujë bronzi të perëndeshës Athina dhe pemë 300-vjeçare ulliri, sipas Bloomberg. Shtëpia 1672 metër katrore ofron pamje të Villefranche-sur-Mer pranë Nice-s dhe Alpeve Maritime. Një vilë luksoze si kjo ndodhet në Jug të Francës mund të bëhet shtëpia më e shtrenjtë e shitur ndonjëherë, 410 milionë $ është çmimi i saj, sipas Bloomberg.

Brenda, muret janë të dekoruara me portrete dhe libraria në shtëpi ka 3,000 libra mbi bimët, sipas  Bloomberg, që ka bërë një tur brenda shtëpisë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet