×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

De Biazi këshillon Napolin: Të isha unë, nuk hiqja dorë nga Hysaj

Xhani De Biazi mendon se Napoli do të gabojë nëse do të largojë Elseid Hysajn këtë verë. Futbollisti duket se është kthyer në formën më të mirë të tij nën drejtimin e Gatuzos dhe gjeti edhe golin e parë me skuadrën napolitane këtë fundjavë.

Për klëtë arsye, De Biazi mendon se napolitanët nuk duhet të largojnë një lojtar që është ende i ri në moshë si kapiteni i përfaqësueses shqiptare.

“Me Barcelonën, Gatuzo sheh mundësinë që të bëjë diçka historike në futbollin e Napolit. Gatuzo e di që nuk mund të ulë përqendrimin e ekipit. Mes fitores dhe humbjes ekziston një vijë ndarëse shumë e hollë. Ai i fton lojtarët të jenë më të vëmendshëm që ta kuptojnë se sezoni nuk ka përfunduar.

Hysaj? Po të isha te Napoli nuk do ta largoja. Ai mund t’i japë përsëri një ndihmë të rëndësishme skuadrës dhe është ende i ri”, këshilloi ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare në mediat e vendlindjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Atentat ndaj ish-futbollistit, qëllohet me armë zjarri nga një makinë

Atentat ndaj ish-futbollistit, qëllohet me armë zjarri nga një makinë

Publikuar më 04.09.2020
Ish-futbollisti i Premier League, Jermaine Johnson, është dë...

Ish-futbollisti i Premier League, Jermaine Johnson, është dërguar me urgjencë në spital pas një atentati që i është bërë në Xhamajkë. Ai është qëlluar me armë zjarri në bark dhe po trajtohet në një spital në kryeqytet. Sipas raportimeve të mediave xhamajkane Johnson është njëri nga tre personat që mbeti i plagosur, sepse në momentin […]

Lexo më shumë

Zyrtare/ Lionel Messi tregon vendimin e tij përfundimtar për të ardhmen e tij

Zyrtare/ Lionel Messi tregon vendimin e tij përfundimtar për të ardhmen e tij

Publikuar më 04.09.2020
Futbollisti i njohur, Leonel Messi ka folur për të ardhmen e...

Futbollisti i njohur, Leonel Messi ka folur për të ardhmen e tij në një prononcim për “Goal” ku ka thënë se nuk do të largohet nga Barcelona por do të vijojë të qëndrojë aty. “Kurrë nuk do të largohem nga ky klub për shkaqe ligjore, kështu që do të vazhdoj të jem pjesë e Barcelonës. […]

Lexo më shumë

18 futbollistë me COVID-19, klubi i njohur konfirmon lajmin

18 futbollistë me COVID-19, klubi i njohur konfirmon lajmin

Publikuar më 03.09.2020
Një tronditje e madhe për ‘Boca Juniors’ pasi 18...

Një tronditje e madhe për ‘Boca Juniors’ pasi 18 futbollistë janë konfirmuar pozitiv me COVID-19. Ky lajm është konfirmuar nga klubi argjentinas ku dhjetë prej tyre kanë simptoma të lehta, ndërsa tetë janë simptomatike, shkruan “Goal”. Kjo goditje e rëndë për Boca Juniors vjen vetëm 15 ditë para nisjes së Kupës Libertadores. “Të gjithë do […]

Lexo më shumë

Sporti në zi/ Boksieri ndërron jetë në moshën 24-vjeçare

Sporti në zi/ Boksieri ndërron jetë në moshën 24-vjeçare

Publikuar më 17.07.2020
Boksieri 24-vjeçar ka humbur jetën pasi ka pësuar një akside...

Boksieri 24-vjeçar ka humbur jetën pasi ka pësuar një aksident me makinë. Fjala është për amerikanin Travel Mazion i cili ishte duke udhëtuar me makinën e tij kur u përplas me një automjet tjetër. Së bashku me të ka ndërruar jetë edhe shoferi i automjetit tjetër, 61 vjeç.  Për botën e sportit ky është një […]

Lexo më shumë

Hidhet shorti për Europa League, Inter mëson rivalët në fazën çerekfinale

Hidhet shorti për Europa League, Inter mëson rivalët në fazën çerekfinale

Publikuar më 10.07.2020
Pas Champions edhe Liga e Europës është njohur me përballjet...

Pas Champions edhe Liga e Europës është njohur me përballjet e fazës çerekfinale që do të nisë më 5 gusht dhe do të mbyllet në datën 21 të këtij muaji. Shorti përcaktoi rivalët e ardhshëm të Interit, që më parë duhet të vendosë kualifikimin në përballjen tjetër kundër Getafe. Nëse kalojnë raundin, zikaltërit do të […]

Lexo më shumë

E kërkonte Interi dhe Milani, futbollisti u mbyll derën dhe rinovon me Manchester United

E kërkonte Interi dhe Milani, futbollisti u mbyll derën dhe rinovon me Manchester United

Publikuar më 06.07.2020
Nemania Matic, Mesfushori i Manchester United ka rinovuar ko...

Nemania Matic, Mesfushori i Manchester United ka rinovuar kontratën dhe do të vazhdojë të luajë për “Djajtë e Kuq” deri në vitin 2023. Futbollisti serb vendosi të vazhdojë bashkëpunimin me skuadrën e drejtuar nga Ole Gunnar-Solskjaer dhe nuk do të bashkëpunojë me ndonjë ekip tjetër këto kohë. Këtë lajm e konfirmoi vetë skuadra e Mnachester […]

Lexo më shumë

Foto e Bin Laden shfaqet në shkallët e stadiumit në Angli

Foto e Bin Laden shfaqet në shkallët e stadiumit në Angli

Publikuar më 25.06.2020
Në mesin e fotografive të shumta të tifozëve të Leeds United...

Në mesin e fotografive të shumta të tifozëve të Leeds Unitedit në stadiumin Elland Road ishte edhe një fotografi e Osama Bin Laden. Megjithatë, klubi tani e ka larguar atë fotografi dhe ka thënë se do të sigurohet që incidente të ngjashme nuk do të ndodhin sërish. Tifozët e kanë të pamundur hyrjen në stadiume […]

Lexo më shumë

Futbolli në zi, Milani humb një legjendë

Futbolli në zi, Milani humb një legjendë

Publikuar më 23.06.2020
Italia humb një tjetër legjendë të futbollit ku një ditë më ...

Italia humb një tjetër legjendë të futbollit ku një ditë më parë është ndarë nga jeta Pierino Prati, kampion Europe me kombëtaren e tij dhe me Milanin për klube. Mediat italiane raportojnë se ai ishte i sëmurë dhe në moshën 73-vjeçare e humbi betejën me jetën. Legjendea kujtohet nga pasardhësit si një person shumë aktiv […]

Lexo më shumë