Dalin pamjet e shpërthimit në Shkodër, njerëz që vrapojnë për të… (VIDEO)

Kamerat e sigurisë së bizneseve pranë vendit ku iu bë atentat me eksploziv shtetasit Lulzim Kulla dje në Shkodër, kanë filmuar momentin e shpërthimit.
Nga shpërthimi mbetën të plagosur shtatë persona, mes tyre edhe objektivi i ngjarjes, Lulzim Kulla. Ky i fundit, është një emër i njohur për Policinë e Shkodrës dhe dyshimet e para janë që atentati ishte për të.
Persona të rastësishëm në vendin e ngjarjes, kanë filmuar pamjet vetëm disa sekonda pas shpërthimit të eksplozivit. Në zonë duken njerëzit që vrapojnë për të shpëtuar veten e tyre, por edhe ata që janë plagosur.

Të tjera

Abissnet