Ç’po ndodh me tragetet? Durrës – Ankona niset një orë më herët, 100 kamionë mbeten në port

Rreth 100 kamionë kanë mbetur pa u imbarguar në tragetin “Mikaela” të linjës Durrës-Ankona pasi mjeti lundrues është nisur një orë më herët nga orari zyrtar. Trageti duhej të nisej në orën 7 dhe u nis në orën 6.  Kurse kamionët e ngelur në Portin e Durrësit do të nisen nesër,shkruan Ora News.

Shkak për emergjencën e tragetit ka qenë shmangia e kohës së keqe. Ndërkohë, trageti i Barit do të niset në orën 10 të darkës.

 

 

 

Të tjera

Abissnet