×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Covid-19 nuk është SIDA”, partneri i këngëtares së infektuar reagon i revoltuar: Tregoni nëse jeni prekur

Këngëtarja e njohur shqiptare, Adelina Thaçi, konfirmoi ditën e djeshme se ishte infektuar me koronavirus. Adelina u shpreh se nuk kishte simptoma të rënda të virusit dhe se mund ta ketë marrë për shkak të papërgjegjshmërisë së njerëzve. Ajo ju bëri thirrje të gjithë atyre që janë të infektuar ta zbulojnë këtë gjë publikisht, sepse ka shumë persona që e mbajnë të fshehtë dhe dalin të lirë rrugëve.

Të njëjtën thirrje ju ka bërë miqve e ndjekësve të tij edhe bashkëshorti i Adelinës, Bardhyl Meta. Ky i fundit, që është dhe këshilltar i Kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka treguar se as ai e as prindërit e tij nuk kanë asnjë simptomë të Covid.

Ai ja ka bërë apel të gjithëve që të tregojnë pa frikë nëse janë të infektuar, sepse kjo nuk është një sëmundje prej së cilës duhet të të vijë turp a të ndihesh në faj. Bashkëshorti i këngëtares ka përmendur edhe disa raste të personazheve të njohur, që sapo kanë marrë rezultatet e testit të koronavirusit e kanë bërë publike.

Unë, që si Këshilltarë i Kryeministrit Avdullah Hoti, kam qenë aktiv në Kabinet dhe kam mbajtë takime të rregullta me stafin e Kryeministrisë – sikurse edhe me pale e akter tjerë – por, as 2 vajzat e mia, Fiona dhe Melisa – dhe, as prindërit, Sylejman Meta – gjithashtu aktiv në jetën publike, si “Kryetar i Federatës Sindikale të Pensionistëve dhe Invalidëve të Kosovës”, dhe as nëna ime, Teuta Meta, s’kemi pas deri më sot, dhe skemi ende…, asnjë simptomë të vetme”, ka shkruar ai.

Më tej ai shton:

Njerëz: Covid19 – nuk është s’mundje që duhet të turpëroheni kur e keni – pra, është obligim etik, moral, njerëzor dhe shoqëror e po të doni edhe fetar e kombëtare – që menjëherë të – të dilni dhe kumtoni lajmin hapur – ne familje e ndër fqinjë, kolege e bashkëqytetarë…!

Pse bre publikoni me foto – Çdo Makiato e Sallat që hani e pini në kafiteri në facebook – ndërkaq – se informoni rrethin dhe miqt e tjerët – se jeni pozitiv me Covid19. Dhe, ndonjëri prej Jush, s’denjoni të ftoni tjerë në “kafe e llafe” pa i informuar se jeni të Infektuar?!

Njerëz – s’është Covid19-te as “Triper” dhe as Aids-SIDA, që e keni marr nē ato “Hotelet-Pushimore” kur jeni përdalë me ndoken…”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

A do të jetë pjesë e Portokallisë sezonin e ardhshëm? Ja çfarë thotë Xhemi Shehu

A do të jetë pjesë e Portokallisë sezonin e ardhshëm? Ja çfarë thotë Xhemi Shehu

Publikuar më 13.08.2020
Sezoni i ri televiziv me sa duket do të sjellë ndryshime. Nj...

Sezoni i ri televiziv me sa duket do të sjellë ndryshime. Një nga moderatoret më të njohura Xhemi Shehu nuk do të jetë më pjesë e Portokallisë. Moderatorja ka qenë në qendër të mediave rozë ditët e fundit por deri tani kishte heshtur në lidhje me lajmet që qarkullonin në media. E pyetur nga një […]

Lexo më shumë

Do të udhëtoni me avion për në Greqi? Rregull i ri për testin e Covid-it, ja çfarë duhet të dini

Do të udhëtoni me avion për në Greqi? Rregull i ri për testin e Covid-it, ja çfarë duhet të dini

Publikuar më 13.08.2020
Aeroporti Nënë Tereza ka dhënë një njoftim të rëndësishëm pë...

Aeroporti Nënë Tereza ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë pasagjerët që do të udhëtojnë me avion drejt Greqisë nga data 17-31 gusht. Kujdes, të gjithë pasagjerët që do të fluturojnë drejt Greqisë dhe kanë leje qëndrimi në Greqi ose pasaportë të BE-së, duhet të kenë me vete testin për Covid-19, i kryer […]

Lexo më shumë

Bora Zemani dhe Donald Veshaj i japin fund lidhjes

Bora Zemani dhe Donald Veshaj i japin fund lidhjes

Publikuar më 13.08.2020
Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë një prej çifteve më të nd...

Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë një prej çifteve më të ndjekura, për shkak se tashmë marrëdhënien e kanë bërë publike. Por, si duket diçka nuk ka shkuar siç duhet mes tyre. Në momentin më kulminant të marrëdhënies, kur kishin një raport të konsoliduar, Bora dhe Donaldi i kanë dhënë fund lidhjes ose ndoshta po […]

Lexo më shumë

Revista “Forbes” shpall listën e aktorëve më të paguar të vitit

Revista “Forbes” shpall listën e aktorëve më të paguar të vitit

Publikuar më 12.08.2020
Revista “Forbes” shpalli për të dytin vit radhazi Dwayne “th...

Revista “Forbes” shpalli për të dytin vit radhazi Dwayne “the Rock” Johnson, si aktorin më të paguar në botë. Ish mundësi raportohet të ketë fituar 87.5 milionë dollarë në periudhën nga 1 qershori i vitit 2019 në 1 qershorin e vitit 2020, përfshirë këtu dhe 23.5 milionë dollarë nga thrilleri i Netflix, “Red Notice”. Një […]

Lexo më shumë

Aurela Gaçe bie pre e sulmeve kibernetike/ I vjedhin faqen e FB

Aurela Gaçe bie pre e sulmeve kibernetike/ I vjedhin faqen e FB

Publikuar më 12.08.2020
Sulmet kibernetike nuk janë rralla kur bëhet fjalë për fytyr...

Sulmet kibernetike nuk janë rralla kur bëhet fjalë për fytyra publike. Së fundmi reperët Fero dhe S4MM kishin raportuar se llogaritë e tyre në Instagram ishin thyer nga persona të panjohur – megjithëse të dy reperët kanë arritur të kthejnë në pronësinë e tyre llogaritë në Instagram. E së fundmi, Aurela Gaç me anë të […]

Lexo më shumë

“Më mori buzëqeshjen brenda natës”! Modeli shqiptar pëson paralizë dhe kërkon ndihmë publikisht (Foto)

“Më mori buzëqeshjen brenda natës”! Modeli shqiptar pëson paralizë dhe kërkon ndihmë publikisht (Foto)

Publikuar më 12.08.2020
Një student shqiptar që punon si model në New York ka kërkua...

Një student shqiptar që punon si model në New York ka kërkuar ndihmë publikisht për fonde, në mënyrë që të mund të bëjë një ndërhyrje në fytyrën që i është paralizuar. Ai tregon përmes një postimi në “Instagram”, tregon se buzëqeshja iu largua brenda natës për shkak të një gjendjeje që quhet paraliza e Bell-it, […]

Lexo më shumë

“Nusja më e bukur”, ish-i dashuri çmend rrjetin me komentin që bën në foton e Dafina Zeqirit

“Nusja më e bukur”, ish-i dashuri çmend rrjetin me komentin që bën në foton e Dafina Zeqirit

Publikuar më 12.08.2020
Këngëtarja Dafina Zeqiri ka fshirë nga Instagrami të gjitha ...

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka fshirë nga Instagrami të gjitha fotot dhe ka publikuar një foto ku shfaqet e mbuluar me një shami të kuqe. Mes shumë pyetjeve, nëse bëhet fjalë për një hit të radhës, apo Dafina po jep mesazhin e nja dasme të mundshme, ka rënë në sy komenti i ish-të dashurit, DJ Geek. […]

Lexo më shumë

“Ku e ke burrin”, Armina Mevlani tregon arsyen e shtyrjes së dasmës me Shkëlzen Berishën

“Ku e ke burrin”, Armina Mevlani tregon arsyen e shtyrjes së dasmës me Shkëlzen Berishën

Publikuar më 12.08.2020
Armina Mevlani ka ndarë me miqtë e saj virtual përgjigjet e ...

Armina Mevlani ka ndarë me miqtë e saj virtual përgjigjet e pyetjeve që i kanë mbërritur në “Instagram”, dhe padyshim pyetjeje e shumta ishin në lidhje me shtyrjen e dasmës. E pyetur nga një ndjekës në “Instagram” nëse shkak i shtyrjes së dasmës ka qenë Covid-19, Armina e ka pohuar këtë fakt. “E shtyve dasmën […]

Lexo më shumë