COVID-19 mbyll sezonin futbollistik, shpallet fituesi i kampionatit

Tashmë është zyrtare që kampionati në Skoci është mbyllur përfundimisht.

Fitues është shpallur skuadra Sëlltik, kjo pas një takimi me të gjithë klubeve kanë rënë dakord që sezoni të mbyllet përfundimisht për shkak të COVID-19, duke dhënë edhe verdiktet.

Sëlltiku është shpallur ekipi kampion, pasi mbante vendin e parë ndërsa Herts ka rënë nga kategoria.

Në Europë këtë gjë e kanë bërë edhe Belgjika, Franca dhe Holanda, ashtu si edhe Skocia tani që është shteti i radhës që njofton mbylljen e kampionatit përfundimisht.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet