×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

COVID-19 është edhe në Kategorinë Superiore, infektohet futbollisti i Bylisit

Ka rezultuar një person i prekur nga COVID-19 në Superiore.

Raportohet nga “Procesi Sportiv” se një lojtar i skuadrës së Bylisit ka dalë pozitiv me COVID-19.

Gjithashtu mësohet se virusin e ka marrë në Shkodër, ku ka qenë ditët e fundit e ndërkohë, emri i futbollistit nuk bëhet i ditur.

“Një futbollist i Bylis rezulton pozitiv me Covid-19. 24 orë para rifillimit te kampionatit dhe ndeshjes Bylis-Tirana, e programuar për t’u luajtur të mërkurën në orën 17:00, një lojtar i klubit nga Mallakastra ka dalë pozitiv.

Nga informacionet paraprake mësohet se lojtari ditët e fundit ka udhëtuar drejt Shkodrës, nga ku mendohet se ka rënë në kontakt me virusin. Hetimi epidemiologjik vijon”, shkruan “Procesi Sportiv”.

Por, te Bylisi është vetëm një futbollist i cili është shkodran dhe mund të jetë ai i infektuari, fjala është për Eridon Qardaku, por nuk ka asnjë konfirmim zyrtar se është ai me COVID-19.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dy lojtarë pozitivë me Covid-19, testohet ekipi dhe stafi i Partizanit (FOTO)

Dy lojtarë pozitivë me Covid-19, testohet ekipi dhe stafi i Partizanit (FOTO)

Publikuar më 09.07.2020
Dy futbollistë të Partizanit, Dejan Boldor dhe Besnik Ferati...

Dy futbollistë të Partizanit, Dejan Boldor dhe Besnik Ferati rezultuan pozitiv me Covid-19 mbrëmjen e kaluar. Pas konfirmimit të dy rasteve KF Partizani ka testuar për COVID-19 të gjithë ekipin dhe stafin. Testimet për ekipin dhe stafin u kryen mbrëmjen e kaluar kurse nuk dihet ende nëse derbi me Tiranën do të luhet ende apo […]

Lexo më shumë

Prag derbi i kryeqytetit, rezultojnë pozitiv me Covid-19 dy lojtarë të Partizanit (EMRAT)

Prag derbi i kryeqytetit, rezultojnë pozitiv me Covid-19 dy lojtarë të Partizanit (EMRAT)

Publikuar më 08.07.2020
Klubi i futbollit i Partizanit ka bërë me dije se dy pjesëta...

Klubi i futbollit i Partizanit ka bërë me dije se dy pjesëtarë të tij janë konfirmuar pozitivë me Covid-19. Me anë të një deklarate për media, faqja zyrtare e klubit të futbollit nëpërmjet rrjetit social Facebook ka bërë me dije se dy lojtarët Dejan Bolder dhe Besnik Ferhati kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas njoftimit […]

Lexo më shumë

Griezman i paqartë për të ardhmen, kërkon takim urgjent me drejtuesit

Griezman i paqartë për të ardhmen, kërkon takim urgjent me drejtuesit

Publikuar më 08.07.2020
Barcelona këtë merkato ka shumë dilema mbi largimet dhe një ...

Barcelona këtë merkato ka shumë dilema mbi largimet dhe një prej tyre është ai i Antuan Grizman. Francezi këtë sezon nuk ka treguar vlerat e pritura dhe Barcelona ka vuajtur shumë për të shkuar te goli me francezin në formacion. Pas kësaj, në medie kanë nisur thashethemet mbi largimin e mundshëm të francezit nga katalanasit […]

Lexo më shumë

Futbolli në zi/ Ndërron jetë në moshën 33-vjeçare ish-futbollisti i Juventusit

Futbolli në zi/ Ndërron jetë në moshën 33-vjeçare ish-futbollisti i Juventusit

Publikuar më 07.07.2020
Futbolli italian ditën e sotme ka qenë në zi për shkak se nj...

Futbolli italian ditën e sotme ka qenë në zi për shkak se një futbollist i ri, ish lojtar i kampionëve të Italisë, Juventusit, ka ndërruar jetë. Mësohet se ish-futbollisti i të rinjve të Juventusit, Xhuzepe Rica, ka ndërruar jetën në moshën 33-vjeçare, pas një hemoragjie cerebrale në tru. Bëhet me dije se futbollisti ishte shtruar […]

Lexo më shumë

Presidenti i klubit shqiptar konfirmon: Dy lojtarë me COVID-19, njëri në gjendje të rëndë

Presidenti i klubit shqiptar konfirmon: Dy lojtarë me COVID-19, njëri në gjendje të rëndë

Publikuar më 07.07.2020
Klubi i Vushtrisë është tronditur pasi dy lojtarë kanë shfaq...

Klubi i Vushtrisë është tronditur pasi dy lojtarë kanë shfaqur simptoma të COVID-19 dhe kanë ngjallur ankth te pjesa tjetër e skuadrës pasi kanë frikën e përhapjes së virusit për shkak të kontakteve të mundshme. Sipas Bajrush Kajtazi, presidenti i klubit, dy lojtarët që kanë shfaqur simptoma janë zbuluar pas ndeshjes me Flamurtarin dhe për […]

Lexo më shumë

Kokëdhima: Laçi klub model, ju tregoj si funksionon Apolonia ime

Kokëdhima: Laçi klub model, ju tregoj si funksionon Apolonia ime

Publikuar më 06.07.2020
Presidenti i Apolonisë, Koço Kokëdhima, është i ftuar në Pre...

Presidenti i Apolonisë, Koço Kokëdhima, është i ftuar në Pressing, në ABC News. Numri një i klubit fierak, u shpreh: “Padyshim që jam i kënaqur me ngjitjen në Superiore. Unë kam bërë shumë eksperimente këto 20 vite që jam marrë me këtë punë. Kam studiuar dhe shumë presidentë të tjerë. Shumë kanë ikur nga bota […]

Lexo më shumë

Kukësi i jep leksion Tiranës dhe rihap kampionatin, ‘paqe’ në Bylis-Partizani

Kukësi i jep leksion Tiranës dhe rihap kampionatin, ‘paqe’ në Bylis-Partizani

Publikuar më 06.07.2020
Duhet të ishte sfida që Tirana të zyrtarizonte titullin kamp...

Duhet të ishte sfida që Tirana të zyrtarizonte titullin kampion por rezultoi krejt e kundërta. Kukësi e mposhti 2-1 Tiranën kryesuese në “Selman Stërmasi” dhe rihap garën për titullin kampion 4 javë nga fundi pasi e ngushton diferencën në 6 pikë. Golat erdhën të gjithë në pjesën e dytë me verilindorët që shënuan me Kuper […]

Lexo më shumë

E kërkonte Interi dhe Milani, futbollisti u mbyll derën dhe rinovon me Manchester United

E kërkonte Interi dhe Milani, futbollisti u mbyll derën dhe rinovon me Manchester United

Publikuar më 06.07.2020
Nemania Matic, Mesfushori i Manchester United ka rinovuar ko...

Nemania Matic, Mesfushori i Manchester United ka rinovuar kontratën dhe do të vazhdojë të luajë për “Djajtë e Kuq” deri në vitin 2023. Futbollisti serb vendosi të vazhdojë bashkëpunimin me skuadrën e drejtuar nga Ole Gunnar-Solskjaer dhe nuk do të bashkëpunojë me ndonjë ekip tjetër këto kohë. Këtë lajm e konfirmoi vetë skuadra e Mnachester […]

Lexo më shumë