×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Covid-19/ Dyfishohet numri i të infektuarve në Itali

Ka pësuar një dyfishim numri i rasteve të reja me koronavirus në Itali në 24 orët e fundit krahasuar me një ditë më parë.

Emergjencat Civile raportojnë se pas 56 mijë tamponësh të kryer, 381 persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19, krahasuar me 190 që ishin të martën.

Gjithashtu raportohen dhe 10 humbje jete për një total prej 35,181 që nga nisja e pandemisë.

Një rritje të lehtë ka pësuar dhe numri i shtrimeve në terapinë intensive, ndërkohë që në izolim shtëpiak ndodhen 11,841 persona.

Aktualisht në Itali rastet aktive me koronavirus janë 12,646.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bashkimi Europian investon me 88 milion doza vaksinash për vendet e varfëra

Bashkimi Europian investon me 88 milion doza vaksinash për vendet e varfëra

Publikuar më 18.09.2020
BE është e gatshme të investojë në rreth 88 milion doza vaks...

BE është e gatshme të investojë në rreth 88 milion doza vaksinash kundër koronavirusit për vendet e varfëra si pjesë e pjesëmarrjes së saj në një përpjekje globale për të siguruar dhe shpërndarë në mënyrë të barabartë imunizimet, tha Komisioni Europian të premten. Komisioni dhe BE, nën siglën e “Team Europe”, do të kontribuojnë në […]

Lexo më shumë

(Video) Personat që donin të zhduknin Alexei Navalny e futën helmin në një shishe me ujë

(Video) Personat që donin të zhduknin Alexei Navalny e futën helmin në një shishe me ujë

Publikuar më 17.09.2020
Alexei Navalny u helmua përmes një shishe uji në dhomën e ti...

Alexei Navalny u helmua përmes një shishe uji në dhomën e tij të hotelit në Siberi, sipas shoqëruesit të kritikut të Kremlinit. Pretendimi u bë përmes një postimi në Instagram në llogarinë e politikanit të enjten në mëngjes. Ekipi i politikanit thotë se ata gjetën gjurmët e agjentit nervor novichok në një shishe në dhomën […]

Lexo më shumë

COVID-19/ OBSH paralajmëron për një problem serioz në Europë!

COVID-19/ OBSH paralajmëron për një problem serioz në Europë!

Publikuar më 17.09.2020
Ne raportuam më herët paralajmërimin e Organizatës Botërore ...

Ne raportuam më herët paralajmërimin e Organizatës Botërore të Shëndetësisë se një “situatë shumë serioze” po shfaqet në Evropë. OBSH përsëriti gjithashtu që periudha 14-ditore e karantinës për cilindo që ekspozohet ndaj koronavirusit nuk duhet të ndryshohet. Rekomandimi bazohet në një kuptim shkencor të periudhës së inkubacionit dhe transmisionit të virusit, tha të enjten oficerja […]

Lexo më shumë

Erdogan: Franca po drejtohet nga “një i paaftë”

Erdogan: Franca po drejtohet nga “një i paaftë”

Publikuar më 17.09.2020
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të enjten se Fran...

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha të enjten se Franca po drejtohet nga një president “i paaftë”. Erdogan dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron kanë shkëmbyer fyerje gjatë muajve të kaluar pasi kanë mosmarrëveshje për një sërë çështjesh, duke filluar nga Libia dhe pjesë të Lindjes së Mesme deri në mosmarrëveshjen detare të Turqisë me […]

Lexo më shumë

Hapen universitetet, ja kushtet që duhet të plotësojnë studentët

Hapen universitetet, ja kushtet që duhet të plotësojnë studentët

Publikuar më 17.09.2020
Shumica e universiteteve në Itali do të rihapen, konfirmoi M...

Shumica e universiteteve në Itali do të rihapen, konfirmoi Ministri i Universitetit dhe Kërkimit, Gaetano Manfredi. Gjysma e mësimeve do të mbahet personalisht, ndërsa tjetra do të mbahet në distancë. “Studentët e vitit të parë do të favorizohen kur bëhet fjalë për mësimdhënie personale sepse ata kanë nevojë për udhëzime më të forta”, tha ministri. […]

Lexo më shumë

Italia në rrezik/ Zjarri i madh shkatërron portin e qytetit të Anconës

Italia në rrezik/ Zjarri i madh shkatërron portin e qytetit të Anconës

Publikuar më 16.09.2020
Një zjarr me përmasa të mëdha shpërtheu në zonën e portit të...

Një zjarr me përmasa të mëdha shpërtheu në zonën e portit të Ankonës. Flakët filluan rreth orës 00:35 nga një rritje e mundshme. Disa ekipe të zjarrfikësve nga Ankona, Macerata dhe Pesaro ndërhynë në vend me kamionë tankesh dhe kamionë. U dëgjuan edhe gjëmime. Nuk ka viktima apo të lënduar. Nga zjarri, i cili u […]

Lexo më shumë

OSBE do të ketë një grua në drejtimin e saj, zbuloni emrin

OSBE do të ketë një grua në drejtimin e saj, zbuloni emrin

Publikuar më 16.09.2020
Helga Schmid, zëvendës shefja e politikës së jashtme të BE, ...

Helga Schmid, zëvendës shefja e politikës së jashtme të BE, është nominuar nga qeveria gjermane si një kandidate për t’u bërë sekretare e përgjithshme e Organizatës për Sigurinë dhe Bashkëpunimin në Evropë (OSBE), në muajin dhjetor. Schmid, e cila që nga viti 2016 ka qenë sekretare e përgjithshme e Shërbimit Evropian të të Jashtëm (EEAS) […]

Lexo më shumë

Vendimi/ Tashmë baret dhe restorantet do të mbyllen që në orën 22:00 të mbrëmjes

Vendimi/ Tashmë baret dhe restorantet do të mbyllen që në orën 22:00 të mbrëmjes

Publikuar më 15.09.2020
Qeveria daneze njoftoi sot se do të zvogëlojë orët e hapjes ...

Qeveria daneze njoftoi sot se do të zvogëlojë orët e hapjes së restoranteve, bareve dhe kafeneve në Kopenhagë deri në orën 22:00, pas rritjes së rasteve të reja të koronavirusit. Indeksi riprodhues i COVID-19, i cili tregon se sa njerëz mund të infektohen me koronavirusin e ri nga një person i infektuar me të, tani […]

Lexo më shumë