“Çmendet” Duterte: Qëlloni femrat në vaginë

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte u ka dhënë urdhër ushtarëve të tij që t’i qëllojnë femrat rebele në vaginë. Ky urdhër i Dutertes, vjen pas një serie vendimesh kontroverse dhe që përmbajnë dhunë e urrejtje shkruan Uashington Post.

“Tregojuni të gjithë ushtarëve. Ka një urdhër të ri që vjen nga kryetari. Ne nuk do t’iu vrasim juve. Ne do t’iu qëllojmë në vaginat tuaja”, ka thënë Duterte. /kp

 

 

Të tjera

Abissnet