Clinton kujton momentin e veçantë: Një kamarier shqiptar ra në gjunjë për të më falënderuar

Gjatë fjalimit të tij në përvjetorin e 20-të të }lirimit të Kosovës, ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka ndarë për dëgjuesit e tij një histori shumë të veçantë.

Ai tregoi se një kamarier shqiptar i kishte rënë në gjunjë për ta falënderuar për atë çka kishte bërë për Kosovën, teksa ishte duke qëndruar në një hotel në SHBA.

“Që 19 vjet që prej kur kam dalë nga Shtëpia e Bardhë, gjëja më e mrekullueshme që më ndodh, është që më ndal dikush në New York, apo diku tjetër në botë, për të bërë një fotografi. Apo kur isha në një hotel, një kamarier shqiptar erdhi dhe më ra në gjunjë për të më falënderuar. Kjo është një gjë e mrekullueshme”, ka thënë Clinton i emocionuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet