Çfarë po ndodh në Tiranë? Furgonin e merr rryma e lumit (VIDEO)

Një furgon që transportonte udhëtarë është marrë nga rryma e lumit Tërkuz në Zall Bastar, duke vënë në rrezik jetën e disa qytetarëve.

Sipas raportimeve për JOQ.al, uji po shtohet dhe asnjë ndihmë nuk duket në horizont për personat e gjendur në këtë situatë.

Reshjet e shumta të shiut që ranë ditën e sotme ndikuan në rritjen e ndjeshme të nivelit të ujit në këtë lumë.

 

Të tjera

Abissnet