×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Çfarë ka mbetur pas shpërthimit në Beirut/ Imazhet rrënqethëse tregojnë qytetin e shkretuar me mijëra të pastrehë (Foto)

Pamje rrënqethëse tregojnë situatën e rëndë në Beirut, ku qindra persona kanë humbur jetën, me mijëra të tjerë janë plagosur dhe pjesa tjetër e qytetarëve kanë mbetur të pastrehë.

Deri më tani raportohet për 100 viktima, 4 mijë të plagosur dhe 300 mijë njerëz tashmë janë të pastrehë. Fotografitë nga qyteti tregojnë rrugë të tëra të cilat duken të shkatërruara.

Vendi do të mbajë tre ditë zie, duke filluar që nga dita e sotme – mërkure, tha presidenti Michel Aoun, i cili gjithashtu njoftoi se qeveria do të lëshojë 100 miliardë lira (50.5 milionë euro) fonde të urgjencës.

Incidenti shkaktoi dëme të shumta materiale, duke e bërë qytetin e Lindjes së Mesme të ngjante me një zonë të luftës. Ministri i Shëndetësisë, Hamad Hassani tha se numri i viktimave pritet të rritet.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Qëllohet me thikë infermieri i Urologjisë, u sulmua ndërsa ishte duke kryer punën

Qëllohet me thikë infermieri i Urologjisë, u sulmua ndërsa ishte duke kryer punën

Publikuar më 26.09.2020
Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në Qendr...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku një infermier i Urologjisë është sulmuar dhe qëlluar me thikë. Lajmi është bërë i ditur edhe në faqen zyrtare të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, në rrjetin social “Facebook”, dhe bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur pas orës […]

Lexo më shumë

“Ndihem si një luan në kafaz”/ Silvio Berlusconi ende pozitiv me Covid, vazhdon izolimi  

“Ndihem si një luan në kafaz”/ Silvio Berlusconi ende pozitiv me Covid, vazhdon izolimi  

Publikuar më 26.09.2020
Edhe pse kanë kaluar një muaji nga infektim, Silvio Berlusco...

Edhe pse kanë kaluar një muaji nga infektim, Silvio Berlusconi vazhdon ende të rezultojë pozitiv me Covid-19. Në lajmet e minutës së fundit nga mediat italiane, raportohet se tamponi i radhës e ka nxjerr ende të infektuar. ‘Il Corriere della Sera’, shkruan se pas kontrolleve të kryera, të ndjekura vazhdimisht nga profesor Alberto Zangrillo, ai […]

Lexo më shumë

Tragjike/ Avioni përplaset me tokën, humbin jetën të gjithë pasagjerët, ishin studentët (VIDEO)

Tragjike/ Avioni përplaset me tokën, humbin jetën të gjithë pasagjerët, ishin studentët (VIDEO)

Publikuar më 26.09.2020
Një tragjedi e kobshme ka ndodhur në Ukrainë, ku një avion u...

Një tragjedi e kobshme ka ndodhur në Ukrainë, ku një avion ushtarak është përplasur me tokën, duke lënë të vdekur të gjithë pasagjerët. Mësohet se në avion ishin 22 studentë të Forcave Ajrore të Universitetit të Kozhedub. Aksidenti fatal ka ndodhur në Chuhuyiv, 400 km larg nga kryeqyteti Kiev. Mediat raportojnë  se në bord kishte […]

Lexo më shumë

Konfiskohen 27 mln maska të falsifikuara, Europol godet në 21 shtete

Konfiskohen 27 mln maska të falsifikuara, Europol godet në 21 shtete

Publikuar më 25.09.2020
Miliona artikuj të falsifikuar, përfshirë 27 milionë maska t...

Miliona artikuj të falsifikuar, përfshirë 27 milionë maska të fytyrës, janë konfiskuar në Evropë. Operacioni 8-mujor, i koduar “Aphrodite”, është udhëhequr nga autoritetet italiane dhe irlandeze, me mbështetjen e agjencisë evropiane për zbatimin e ligjit – EUROPOL. Në një njoftim për media të EUROPOL-it thuhet se “nga dhjetori 2019 deri në korrik 2020, autoritetet e […]

Lexo më shumë

Presidenti i KE-së del nga karantina, në testin e dytë reulzultoi negativ

Presidenti i KE-së del nga karantina, në testin e dytë reulzultoi negativ

Publikuar më 25.09.2020
Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel reuzulton neg...

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel reuzulton negativ pas testimit të dytë- për COVID-19, domethënë – dhe ai nuk mund të ishte më i lumtur për këtë. Të martën, Michel shtyu një samit të udhëheqësve të BE që ishte planifikuar për këtë javë – duke kaluar axhendat e 27 krerëve të shteteve dhe qeverive të […]

Lexo më shumë

Operacion i madh në Athinë, kapet gjysmë milioni euro drogë

Operacion i madh në Athinë, kapet gjysmë milioni euro drogë

Publikuar më 25.09.2020
Policia në Athinë ka kapur drogë me një vlerë në treg prej 5...

Policia në Athinë ka kapur drogë me një vlerë në treg prej 500,000 eurosh dhe arrestoi tre burra dhe një grua që dyshohet të jenë pjesë e një bande më të madhe që shet sasi të mëdha narkotikësh në Exarchia. Të dyshuarit – të gjithë grekë të moshës 30 dhe 40 – u arrestuan gjatë […]

Lexo më shumë

Sulm me thikë në Paris/ Katër të plagosur, dy në gjendje të rëndë

Sulm me thikë në Paris/ Katër të plagosur, dy në gjendje të rëndë

Publikuar më 25.09.2020
Të paktën katër njerëz u plagosën nga një sulm me thikë pasd...

Të paktën katër njerëz u plagosën nga një sulm me thikë pasditen e së premtes në Paris. Ngjarja ka ndodhur pranë ish-zyrave të “Charlie Hebdo”, në të njëjtin vend ku ndodhi sulmi terrorist në 2015 që sulmoi gazetën satirike – thanë autoritetet. Jean Castex, kryeministri francez, pas kësaj ngjarje të rëndë, anuloi një takim të […]

Lexo më shumë

EULEX arreston kreun e Veteranëve të Luftës së UÇK

EULEX arreston kreun e Veteranëve të Luftës së UÇK

Publikuar më 25.09.2020
Kreu i Veteranëve të Luftës së UCK-së, Hysni Gucati është ar...

Kreu i Veteranëve të Luftës së UCK-së, Hysni Gucati është arrestuar nga forcat e EULEX-it në Kosovë, të cilët nisën një aksion prej mëngjesit të sotëm. Lajmin e ka bërë të ditur nënkryetari i veteranëve, Nasim Haradinaj. Policia e EULEX-it mëngjesin e sotëm ka bastisur zyrat organizatës së veteranëve të UÇK-së. Tribunali Special nga dje […]

Lexo më shumë