Çfarë ka gjetur NASA në Mars? Paralajmërohet konferencë e jashtëzakonshme

Foto 1 nga 4 Pas Para
NASA do të mbajë një konferencë për shtyp gjatë javës për zbulimet e saj të fundit nga Marsi. Në fakt disa detaje kanë dalë për këtë lajmërim të ri misterioz, që do të bëhet të enjten, më 7 qershor. Vetë NASA është majft e heshtur për atë që ka zbuluar për planetin e kuq, por konfirmohet se ka të bëjë me “rezultatet e reja shkencore nga roveri i Nasa’s Mars Curiosity”.

Curiosity u ndërtua për të mbledhur prova nëse në planetin e kuq ka jetë, ka pasur ujë, dhe studion gjeologjinë dhe klimën e Marsit. Ndoshta “rezultatet e reja shkencore” nga Curiosity lidhen me jetën marsiane.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet