Çështja Tahiri, flet Romana Vlahutin: Jemi në pritje të…

Ambasadorja e BE Romana Vlahutin e pranishme në sesioni i parë të takimit të 12-të Komitetit për Stabilizim Asociim, ku komentoi edhe çështjen Tahiri.

Ajo u shpreh se është në pritje sa më të shpejtë të rezultatit të hetimeve.

“Presim që prokuroria të përfundojë hetimet dhe rezultatet të bëhen publike sa më shpejt. Heqja e mandatit të tij është përgjegjësi e Parlamentit. Kultivimi i kanabisit problem i hershëm, por ne i kemi kërkuar qeverisë që të luftojë drogën. Në 2017 pati ulje drastike të kultivimit të kanabisit ”, tha Vlahutin.

Ish-ministri i Brendshëm vijon të jetë në hetim si i dyshuar për trafik ndërkombëtar droge.

Të tjera

Abissnet