Ceremonia hapëse Kupës së Botës në Rusi (VIDEO)

Ka nisur në Moskë magjia e Botërorit 2018. Në Rusi, në stadiumin “Luzhniki Arena” po mbahet ceremonia hapëse e spektaklit të futbollit botëror.

Pjesë e ceremonisë hapëse do të jenë ylli i popit, Robbie Williams dhe ikona e futbollit brazilian Ronaldo, së bashku me sopranen ruse të njohur botërisht, Aida Garifullina. Pas ceremonisë hapëse dhe spektaklit, do të zbresin në fushë Rusia dhe Arabia Saudite, ndeshja që hap siparin e “Rusia 2018”.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet