×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Moti

Në mesditë priten reshje shiu!? Njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Në mesditë priten reshje shiu!? Njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Publikuar më 13.08.2020
Dita e Enjte do të jetë me mot të kthjellët përgjatë vijës b...

Dita e Enjte do të jetë me mot të kthjellët përgjatë vijës bregdetare dhe vranësira në zhvillim përgjatë Ultësirës Perëndimore dhe zonave malore. Në mesditë reshje shiu të izoluara përgjatë relieveve malore. Era do të jetë nga Veriperëndimi-Verilindja 1-8m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton intensitet deri në 10m/s. Temperaturat parashikohen në: zonat malore […]

Lexo më shumë

Reshje shiu në Veri dhe Lindje të vendit! Njihuni me parashikimin e motit për sot

Reshje shiu në Veri dhe Lindje të vendit! Njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 12.08.2020
Vendi ynë mbetet në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësir...

Vendi ynë mbetet në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave të pakta në zonat malore gjatë paradites dhe mesditës. Por vranësirat do të zhvillohen në vijim duke gjeneruar reshje në zonat Veriore dhe Lindore të territorit shqiptar. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16 gradë […]

Lexo më shumë

I nxehti mbërthen vendin, njihuni me parashikimin e motit për sot në Shqipëri

I nxehti mbërthen vendin, njihuni me parashikimin e motit për sot në Shqipëri

Publikuar më 11.08.2020
Sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura në rritje, n...

Sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura në rritje, ndërsa në zonat malore do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat mund të sjellin reshje të izoluara. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 18º në 30ºC, në zonat e ulëta nga […]

Lexo më shumë

Rriten temperaturat! Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Rriten temperaturat! Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar më 10.08.2020
Sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura në rritje, n...

Sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura në rritje, ndërsa në zonat malore do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat mund të sjellin reshje të izoluara. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 17º në 34ºC, në zonat e ulëta nga […]

Lexo më shumë

E diela me surpriza, njihuni me parashikimin e motit për sot

E diela me surpriza, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 09.08.2020
Përmirësim i lehtë pritet të vijë gjatë ditës së sotme me kt...

Përmirësim i lehtë pritet të vijë gjatë ditës së sotme me kthjellime por edhe alternime vranësirash. Në relievet kodrinore-malore këto vranësira në orët e nxehta të ditës do të shoqërohen me reshje shiu afatshkurtër në formën e shtrëngatave dhe stuhive. Por, sa i përket vijës bregdetare, ndryshe nga dita e shtunë, parashikohet që të ketë […]

Lexo më shumë

Mëngjesi nis i kthjellët por si do të vijojë dita, njihuni me surprizat e motit

Mëngjesi nis i kthjellët por si do të vijojë dita, njihuni me surprizat e motit

Publikuar më 08.08.2020
Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e mot...

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët në bregdet por kthjellime dhe vranësira të shpeshta do ketë në zonat e ulëta dhe malore, të cilat gjatë pasdites do të sjellin rrebeshe shiu të izoluar veri-verilindje dhe juglindje. Parashikohet që mbrëmja të vijojë me kthjellime dhe vranësira, ku […]

Lexo më shumë

Plane për fundjavën? Njihuni me parashikimin e motit

Plane për fundjavën? Njihuni me parashikimin e motit

Publikuar më 07.08.2020
Vendi ynë ditën e sotme gjatë paradites do të karakterizohet...

Vendi ynë ditën e sotme gjatë paradites do të karakterizohet nga një mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare në territorin shqiptar. Sipas MeteoAlb mesdita dhe pasditja sjellin zhvillim të vranësirave lokale duke rrezikuar shira të përkohshëm në zonat veriore dhe jug-juglindje të vendit. Mbrëmja rikthen kushtet e motit të kthjellët. Temperaturat e ajrit rriten në […]

Lexo më shumë

Dita e sotme nis me kthjellime, por pasditja do të sjellë surpriza, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Dita e sotme nis me kthjellime, por pasditja do të sjellë surpriza, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar më 06.08.2020
Gjatë paradites së ditës së sotme moti në vendin tonë do të ...

Gjatë paradites së ditës së sotme moti në vendin tonë do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-hershme. Sipas MeteoAlb mesdita do të sjellë zhvillim të vranësirave dhe shira të izoluar në vendin tonë. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të përmirësojnë dukshëm kushtet e motit në Shqipëri. Temperaturat e ajrit rriten në […]

Lexo më shumë