×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Sociale

Pas spitalit Elvis Naçi zgjeron rrjetin e bizneseve, hap optikë me paratë e dhuruara për të varfrit

Pas spitalit Elvis Naçi zgjeron rrjetin e bizneseve, hap optikë me paratë e dhuruara për të varfrit

Publikuar më 03.12.2020
Imami i njohur, Elvis Naçi ka zgjeruar rrjetin e bizneseve t...

Imami i njohur, Elvis Naçi ka zgjeruar rrjetin e bizneseve të tij. Pas hapjes së spitalit “Continental”, Imami ka njoftuar në rrjetet sociale për një tjetër biznes. Tashmë, së bashku me bashkëshorten ai ka prezantuar biznesin e syzeve optike nën emrin “Optika Elitare Milano”. Mes një luksi të shfrenuar dhe ‘lutjes’ për një tjetër bamirësi, […]

Lexo më shumë

Komiteti Teknik merr vendimin: Masat anti-COVID do të vazhdojnë pa afat

Komiteti Teknik merr vendimin: Masat anti-COVID do të vazhdojnë pa afat

Publikuar më 02.12.2020
Komiteti Teknik i Ekspertëve për COVID-19 në vendin tonë, në...

Komiteti Teknik i Ekspertëve për COVID-19 në vendin tonë, në një deklaratë për mediat bëri me dije se të gjitha masat e marra deri me tani kundër pandemisë do të vijojnë pa afat. Zv. ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka paralajmëruat se nëse situata do të përkeqësohet do të ashpërsohen masat kufizuese. Zv. ministrja përjashtoi […]

Lexo më shumë

Përfundon sot ora policore, çfarë pritet të ndodhë nga kjo e mërkurë me masat kufizuese

Përfundon sot ora policore, çfarë pritet të ndodhë nga kjo e mërkurë me masat kufizuese

Publikuar më 02.12.2020
Kjo e mërkurë 2 dhjetor është dita e fundit orës policore, e...

Kjo e mërkurë 2 dhjetor është dita e fundit orës policore, e cila ndalon lëvizjen e njerëzve dhe qarkullimin e automjeteve pas orës 22:00 deri në 06:00 të mëngjesit. Masat u morën nga Komiteti Teknik i Ekspertëve në 11 nëntor për tre javët në vazhdim. “Këto masa do të hyjnë në fuqi ditën e mërkurë […]

Lexo më shumë

Shkon në 798 numri i viktimave nga COVID-19 në vendin tonë, zbulohen 835 raste të reja në 24 orët e fundit

Shkon në 798 numri i viktimave nga COVID-19 në vendin tonë, zbulohen 835 raste të reja në 24 orët e fundit

Publikuar më 29.11.2020
Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 11 persona nga COVID-1...

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 11 persona nga COVID-19, duke e çuar totalin në 798 nga fillimi i epidemisë. 5 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Elbasani, 1 qytetar nga Durrësi, 1 qytetar nga Berati, 1 qytetar nga Fieri, 1 qytetar nga Korça, 1 qytetar nga Shkodra të moshave nga 59 vjeç […]

Lexo më shumë

Zbardhet udhëzimi, kjo është lista e barnave që do të jepet falas në farmaci për te prekurit me COVID-19

Zbardhet udhëzimi, kjo është lista e barnave që do të jepet falas në farmaci për te prekurit me COVID-19

Publikuar më 26.11.2020
Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor ka ...

Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor ka publikuar listën e barnave që trajtojnë COVID-19, e cila do të rimburësohet nga shteti. Sipas udhëzuesit, kostoja nuk do të jetë më shumë se 1650 lekë, ndërsa për skemën e moderuar të trajtimit do të jetë 10.900 lekë. Kjo paktë ka një kohëzgjatje  maksimale jo më […]

Lexo më shumë

“Ndërrojmë bombolat e oksigjenit në makinë”, denoncimi i fortë i mjekut: Pacientët rrinë në autoambulancë me orë të tëra

“Ndërrojmë bombolat e oksigjenit në makinë”, denoncimi i fortë i mjekut: Pacientët rrinë në autoambulancë me orë të tëra

Publikuar më 22.11.2020
Mjeku Dritan Koçiaj nëpërmjet një postimi në rrjetin social ...

Mjeku Dritan Koçiaj nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ ka denoncuar situatën në të cilën ndodhen spitalet Covid në vend. Ai i bën thirrje kryeministrit Edi Rama, Komitetit të Ekspertëve, Ministres Ogerta Manastirliu, që të reagojnë sa më shpejtë, pasi situata ka dal jashtë kontrollit. Koçiaj thotë se në spitalin COVID 2, janë 6 […]

Lexo më shumë

Manastirliu publikon shifrat/ Tregon javën më numrin më të lartë të vdekjeve nga COVID-19, çfarë po ndodh në spitale

Manastirliu publikon shifrat/ Tregon javën më numrin më të lartë të vdekjeve nga COVID-19, çfarë po ndodh në spitale

Publikuar më 19.11.2020
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një deklarat...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një deklaratë për mediat, ka treguar shifrat e rasteve aktive me Covid-19 në vendin tonë. Sipas ministres Manastirliu, kemi të konfirmuara me Covid-19 që nga fillimi i pandemisë, mbi 29 mijë raste duke prodhuar një incidencë, me 1042 raste për 100 mijë banorë. Ministrja bëri me dije se aktualisht […]

Lexo më shumë

Mjeku tregon si të dallojmë Covidin nga gripi, kujdesi që duhet të tregojmë me vitaminat

Mjeku tregon si të dallojmë Covidin nga gripi, kujdesi që duhet të tregojmë me vitaminat

Publikuar më 17.11.2020
Mjeku imunolog, Genc Sulçebe ka treguar shenjat karakteristi...

Mjeku imunolog, Genc Sulçebe ka treguar shenjat karakteristike të një pacienti të prekur me COVID-19, duke bërë dallimin nga ato të gripit sezonal. Ai tha se shenja kryesore dalluese tek pacientët e prekur është temperatura e lartë dhe dhimbja e kokës, ndërkohë që nuk mungojnë as shenja si diarreja, këputja apo anoreksia. “Shenjat e Covid-it […]

Lexo më shumë