×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Lifestyle

Studimi/ Psikologët: Udhëtimet lumturojnë më shumë se sa paratë!

Studimi/ Psikologët: Udhëtimet lumturojnë më shumë se sa paratë!

Publikuar më 11.07.2020
Shpesh herë, mendojmë që të paturit një kuletë plot me para ...

Shpesh herë, mendojmë që të paturit një kuletë plot me para është lumturia më e madhe që mund të përjetojmë. Por, psikologët kanë dëshmuar se ndjenjat tona të lumturisë janë në rritje kur blejmë diçka që duam, apo edhe kur udhëtojmë. Sidoqoftë, ndjenja e kënaqësisë teksa marrim diçka të re, zhduket, kurse ndjenja e aventurës […]

Lexo më shumë

Ashtu siç nuk e kemi parë kurrë më parë! Rudina Magjistari ndryshon look pas kaq shumë vitesh në ekran (Foto)

Ashtu siç nuk e kemi parë kurrë më parë! Rudina Magjistari ndryshon look pas kaq shumë vitesh në ekran (Foto)

Publikuar më 10.07.2020
Moderatorja e njohur, Rudina Magjistari ka tërhequr vëmendje...

Moderatorja e njohur, Rudina Magjistari ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me look-un që u paraqit sot në emisionin e pasdites në “Tv Klan”. Ishim mësuar ta shikonim atë me të njëjtën pamje ndër vite, biondja bukuroshe me flokë të shtrira e onde të lehta dhe shumë e buzëqeshur. Por më puntatën e ditës së […]

Lexo më shumë

Modeli shqiptar baba për herë të tretë, merr pjesë në lindje dhe i pret kërthizën bebit

Modeli shqiptar baba për herë të tretë, merr pjesë në lindje dhe i pret kërthizën bebit

Publikuar më 10.07.2020
Modeli i njohur shqiptar dhe njëherësh menaxheri i shumë kën...

Modeli i njohur shqiptar dhe njëherësh menaxheri i shumë këngëtarëve të njohur, Alesio Alia, është bërë baba për herë të tretë ditën e sotme. Bashkëshortja e tij ka sjellë në jetë një djalë dhe lajmin e bukur ai e ka bërë vetë të ditur. Alesio ka treguar se bebi ka ardhur në jetë shëndoshë e […]

Lexo më shumë

“Uroj të të kem gjithmonë në zemër”, si kurrë më parë partnerja i bën Ledrit dedikimin më romantik

“Uroj të të kem gjithmonë në zemër”, si kurrë më parë partnerja i bën Ledrit dedikimin më romantik

Publikuar më 10.07.2020
Ditën e sotme reperi Ledri Vula feston ditëlindjen dhe për k...

Ditën e sotme reperi Ledri Vula feston ditëlindjen dhe për këtë datë të shënuar nuk ka munguar një urim nga partnerja e tij, Sara Hoxha. Kjo e fundit si kurrë më parë ka publikuar një foto në të cilën shihet duke shkëmbyer një puthje romantike me Ledrin. Ajo i ka bërë një dedikim shumë të […]

Lexo më shumë

“Me paret e familjes i blen dashnores Porche”, befason këngëtari i njohur

“Me paret e familjes i blen dashnores Porche”, befason këngëtari i njohur

Publikuar më 10.07.2020
Producenti dhe njëherësh këngëtari i njohur Genc Prelvukaj k...

Producenti dhe njëherësh këngëtari i njohur Genc Prelvukaj ka hedhur në treg këngën e tij të re “Lek i madh”. Në një postimi në Instagram, ai ka treguar se kjo këngë i kushtohet fëmijëve të zyrtarëve dhe politikanëve, trafikantëve pa nivel që merren me punë të paligjshme. “Kanga nuk është për gjithë meshkujt por vetëm […]

Lexo më shumë

Xhemi Shehu largohet nga Top Channel, moderatorja firmos dorëheqjen

Xhemi Shehu largohet nga Top Channel, moderatorja firmos dorëheqjen

Publikuar më 10.07.2020
Burime të brendshme dhe të sigurta thonë për Anabel.al se Xh...

Burime të brendshme dhe të sigurta thonë për Anabel.al se Xhemi Shehu është larguar nga Top Channel. Ndonëse nga ana e Xhemit nuk ka ende një reagim, burimet theksojnë se bashkëpunimi është ndërprerë zyrtarisht pasi moderatorja ka firmosur dorëheqjen. Anabel.al u përpoq të kontaktonte me Xhemi Shehun, por nuk kemi marrë ende një përgjigje. Lajmi […]

Lexo më shumë

U zhduk në mes të liqenit, publikohen pamjet nga momentet e fundit të jetës së aktores (VIDEO)

U zhduk në mes të liqenit, publikohen pamjet nga momentet e fundit të jetës së aktores (VIDEO)

Publikuar më 10.07.2020
Zhdukja e aktores Naya Rivera mbetet ende e mistershme, ndër...

Zhdukja e aktores Naya Rivera mbetet ende e mistershme, ndërkohë që autoritetet vazhdojnë kërkimin për trupin e saj në liqenin e Pirus. Departamenti i Sherifit të Venturas ka publikuar momentet e fundit të aktores, në të cilat jo shfaqet duke mbërritur me makinë bashkë me djalin e saj 4-vjeçar në liqen. Në pamjet që kanë […]

Lexo më shumë

“Po pres të vijë koha e duhur”, Bebe Rexha ju kërkon publikisht falje fansave të saj

“Po pres të vijë koha e duhur”, Bebe Rexha ju kërkon publikisht falje fansave të saj

Publikuar më 09.07.2020
Bebe Rexha prej kohësh nuk është aktive në muzikë dhe siç du...

Bebe Rexha prej kohësh nuk është aktive në muzikë dhe siç duket ajo e ka një arsye për këtë gjë. Këngëtarja me origjinë shqiptare ka treguar se ajo ka gati shumë këngë të reja dhe album, por po pret kohën e duhur për t’i publikuar. Për këtë arsye ajo ju ka kërkuar publikisht falje fansave […]

Lexo më shumë