×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Kosova

“S’e sulmova Francën, ambasada gaboi”, Rama vazhdon debatin për vaksinën

“S’e sulmova Francën, ambasada gaboi”, Rama vazhdon debatin për vaksinën

Publikuar më 17.01.2021
Kryeministri Edi Rama, i është përgjigjur ambasadës franceze...

Kryeministri Edi Rama, i është përgjigjur ambasadës franceze në lidhje me sigurimin e vaksinës anti-Covid. Ka qenë përgjigja kthyer një komentuesi në rrjetin social ‘Facebook’, ku Rama shkruan se nuk e ka sulmuar ambasadën dhe thotë se kjo e fundit gaboi me letrën e dërguar. Sakaq, thekson se nuk i heq asnjë presje asaj që […]

Lexo më shumë

Tomini komenton shifrat e fundit në Shqipëri nga COVID-19, zbulon çfarë do të ndodhë këtë javë

Tomini komenton shifrat e fundit në Shqipëri nga COVID-19, zbulon çfarë do të ndodhë këtë javë

Publikuar më 17.01.2021
Edhe pse çdo ditë raportohen shifra të larta të infektuarish...

Edhe pse çdo ditë raportohen shifra të larta të infektuarish në vend me COVID-19, në dy javët e fundit është vënë re ulja e numrit të rasteve të shtruara në spitale. Për ekspertët kjo gjë është duke ndodhur pasi ka një rënie të agresivitetit të koronavirusit, ndonëse në shumë shtete po merren masa të rrepta […]

Lexo më shumë

Sulmet ndaj Francës për vaksinën, Kokëdhima: Qeveritarët tanë, bukëshkalë dhe të pandershëm me Europën

Sulmet ndaj Francës për vaksinën, Kokëdhima: Qeveritarët tanë, bukëshkalë dhe të pandershëm me Europën

Publikuar më 16.01.2021
Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, reagoi për no...

Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, reagoi për notën e protestës së Ambasadës Franceze në Tiranë drejtuar Ministrisë për Europën dhe Punët e Jashtme, pas deklaratave të kryeministrit shqiptar për vaksinën anti-COVID. Kokëdhima u shpreh se ndjehet i turpëruar nga sulmet kundër BE-së dhe shteteve anëtare të tij, të cilat duhet të ndihmojnë shqiptarët të […]

Lexo më shumë

Merret vendimi nga Komiteti Teknik, çfarë pritet të ndodhë me lëvizjen e lirë, universitetet dhe restorantet

Merret vendimi nga Komiteti Teknik, çfarë pritet të ndodhë me lëvizjen e lirë, universitetet dhe restorantet

Publikuar më 16.01.2021
Komiteti Teknik në konferencë mesditën e kësaj të shtune vle...

Komiteti Teknik në konferencë mesditën e kësaj të shtune vlerësoj situatën në të cilën ndodhet vendi nga pandemia e COVID-19. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bëri me dije se pas vlerësimit të realizuar është vënë  re një rritje e incidencës dy javore. Të ndodhur në këto kushte, ministrja lajmëroi se masat kufizuese do të mbeten […]

Lexo më shumë

Ambasada Franceze i përgjigjet ashpër Ramës pas akuzave për vaksinën: S’mund të sulmosh një vend mik

Ambasada Franceze i përgjigjet ashpër Ramës pas akuzave për vaksinën: S’mund të sulmosh një vend mik

Publikuar më 16.01.2021
Ambasada Franceze ka reaguar ashpër pas deklaratës së kryemi...

Ambasada Franceze ka reaguar ashpër pas deklaratës së kryeministrit Rama mbi çështjen e vaksinës COVID-19. Në një letër dërguar Ministrisë sonë të Jashtme, ambasada i kërkon kreut të qeverisë të mos sulmojë vendet e Bashkimit Europian, teksa shton se Franca ka qenë donatori kryesor për Shqipërinë. Ambasada ndalet tek deklarata e kryeministrit në Open, i […]

Lexo më shumë

Përcillen për në banesën e fundit të dielën, kush është familja kosovare që u shua tragjikisht në Shqipëri një natë më parë

Përcillen për në banesën e fundit të dielën, kush është familja kosovare që u shua tragjikisht në Shqipëri një natë më parë

Publikuar më 15.01.2021
Katër viktimat e aksidentit tragjik që ndodhi mbrëmjen e kal...

Katër viktimat e aksidentit tragjik që ndodhi mbrëmjen e kaluar në aksin Milot-Rrëshen do të varrosen në Tiranë. Homazhet për anëtarët e familjes do të mbahen ditën e nesërme në orën 15:00, ndërsa të dielën në orën 11:00 do të përcillen për në banesën e fundit. Viktimat janë Blerim Avdiaj, 45 vjeç, bashkëshortja e tij, […]

Lexo më shumë

“S’do të ketë pengesë për qytetarët”, Kosova lehtëson masat kufizuese

“S’do të ketë pengesë për qytetarët”, Kosova lehtëson masat kufizuese

Publikuar më 15.01.2021
Qeveria e  Kosovës ka miratuar këtë të premte propozimin e a...

Qeveria e  Kosovës ka miratuar këtë të premte propozimin e autoriteteve të Shëndetësisë për lehtësimin e masave antiCOVID-19. Masat janë lehtësuar për disa sektorë, duke vënë në theks edhe zgjatjen e orarit të qarkullimit në bazë të masave nëpër komuna me rrezik të ulët, të mesëm e të lartë. “Duke vepruar sipas propozimit të Ministrisë […]

Lexo më shumë

Flet 1 javë pas vaksinimit infermieri shqiptar në Gjermani: Ndjesitë dhe frika, diskutimet mbi certifikatën mjekësore që vërteton marrjen e dozës

Flet 1 javë pas vaksinimit infermieri shqiptar në Gjermani: Ndjesitë dhe frika, diskutimet mbi certifikatën mjekësore që vërteton marrjen e dozës

Publikuar më 15.01.2021
Flet për “Shekulli”-n infermieri shqiptar në Gjermani, Mehme...

Flet për “Shekulli”-n infermieri shqiptar në Gjermani, Mehmet Vërça. Ai tregon gjendjen shëndetësore pas 1 jave të injketimit me vaksinën Pfizer, pritjen për marrjen e dozës së dytë dhe diskutimet për ‘pasaportën e imunitetit’. Mehmet Vërça, është një ndër të shumtë infermierë, që është larguar nga Shqipëria për t’i dhënë kontributet e tij në një […]

Lexo më shumë

Ju duket i drejtë vendimi i qeverisë që e cilëson vrasjen e Klodian Rashës si aksidentale dhe i jep 8 pensione sociale familjes?

Loading ... Loading ...