Botë

Izraeli arreston 40 veta për terrorizëm

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit njoftuan se kanë arrestuar 40 persona të dyshuar përterrorizëm. Në një postim të tyren në Twitter të premten shkruhej se 37 prej të burgosurve “njihen sioperativë të Hamasit”. Gjithashtu thuhej se arrestimet pasuan një sulm “me armë” ditëne enjte, ku u vranë dy ushtarë të Forcave të Mbrojtjes së Izraelit dhe u plagosën disa tëtjerë. Agjencia e lajmeve “Associated Press” njoftoi se të ndaluarit janë “aktivistë të Hamasit,përfshirë ligjvënës” të cilët u kapën në bastisje të kryera gjatë natës. /Voa/    

    Abissnet