×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Europë

Tragjedia/ Gjendet e pajetë pranë hekurudhës zyrtarja e Ambasadës Amerikane!

Tragjedia/ Gjendet e pajetë pranë hekurudhës zyrtarja e Ambasadës Amerikane!

Publikuar më 30.09.2020
Sanver Nikaelo u gjet pa ndjenja nga kalimtarët pranë një li...

Sanver Nikaelo u gjet pa ndjenja nga kalimtarët pranë një linje hekurudhore, në Kiev. Ajo kishte pësuar dëmtime të rënda në kokë dhe u dërgua në spital, por mjekët nuk mundën ta mbanin në jetë. “Gjatë kontrollit në sendet e saj personale, u gjet një kartë identiteti me emrin e saj ku thuhej se ajo […]

Lexo më shumë

Vendimi për shkak të virusit/ Nga 5 tetori rikthehet gjendja e jashtëzakonshme

Vendimi për shkak të virusit/ Nga 5 tetori rikthehet gjendja e jashtëzakonshme

Publikuar më 30.09.2020
Qeveria e Republikës Çeke miratoi propozimin që ky vend të r...

Qeveria e Republikës Çeke miratoi propozimin që ky vend të rikthehet në gjendje të jashtëzakonshme nga 5 tetori, për të luftuar rritjen e mprehtë të numrit të rasteve me koronavirus. Ministri i Shëndetësisë, Roman Prymula, tha pas mbledhjes së jashtëzakonshme të qeverisë se, për së paku dy javët e para, gjendja e jashtëzakonshme do të […]

Lexo më shumë

Udhëheqësja e opozitës bjelloruse nis formimin e kabinetit në hije

Udhëheqësja e opozitës bjelloruse nis formimin e kabinetit në hije

Publikuar më 30.09.2020
Udhëheqësja e opozitës bjelloruse, Svyatlana Tsikhanouskaya,...

Udhëheqësja e opozitës bjelloruse, Svyatlana Tsikhanouskaya, nisi të mërkurën krijimin e kabinetit në hije. Tsikhanouskaya ka garuar për presidente të Bjellorusisë në zgjedhjet e 9 gushtit. Por, mbështetësit e saj thonë se zgjedhjet janë manipuluar nga Alyaksandr Lukashenka, për t’i siguruar atij mandatin e gjashtë presidencial. Qysh pas zgjedhjeve vazhdojnë edhe protestat në Bjellorusi, që […]

Lexo më shumë

Shpërthim i fuqishëm në Paris, alarmohen banorët, autoritetet shpjegojnë së çfarë ndodhi! Avioni ishte në mision përgjimi

Shpërthim i fuqishëm në Paris, alarmohen banorët, autoritetet shpjegojnë së çfarë ndodhi! Avioni ishte në mision përgjimi

Publikuar më 30.09.2020
Një shpërthim u dëgjua në një pjesë të Ile-de-France. Forcat...

Një shpërthim u dëgjua në një pjesë të Ile-de-France. Forcat Ajrore konfirmojnë ndërhyrjen e një Rafale për të ndihmuar një avion në humbjen e kontaktit, shkruan Le Figaro. Një shpërthim i dhunshëm është ndjerë këtë të mërkurë, 30 shtator pak para mesditës në Paris dhe rrethinat e tij i cili zgjoi ankthin dhe frikën e […]

Lexo më shumë

Masat e fundit/ 50 euro gjobë kush gënjen për shëndetin kur hyn në lokal, festat duhen me më pak se 25 persona

Masat e fundit/ 50 euro gjobë kush gënjen për shëndetin kur hyn në lokal, festat duhen me më pak se 25 persona

Publikuar më 30.09.2020
Ndërsa rastet e koronavirusit vazhdojnë të rriten, udhëheqës...

Ndërsa rastet e koronavirusit vazhdojnë të rriten, udhëheqësit e Gjermanisë miratuan një seri të re masash pas një takimi të qeverisë federale dhe shteteve dje (29 Shtator). “Ne duam të veprojmë specifik rajonalisht, u tha kancelarja gjermane Angela Merkel gazetarëve pas takimit. Mbajtja e ekonomisë në funksion dhe mbajtja e sa më shumë fëmijëve që […]

Lexo më shumë

Protestat/ Angela Merkel do të takohet me lideren e opozitës bjelloruse

Protestat/ Angela Merkel do të takohet me lideren e opozitës bjelloruse

Publikuar më 30.09.2020
Kancelarja gjermane Angela Merkel “së shpejti” d...

Kancelarja gjermane Angela Merkel “së shpejti” do të takohet me udhëheqësen e opozitës Bjelloruse, Svetlana Tikhanovskaya, tha ajo të mërkurën në një fjalim në Bundestag. Vërejtjet e saj erdhën pasi Presidenti francez Emmanuel Macron u takua me Tikhanovskaya – e cili iku nga Bjellorusia në Lituani pas zgjedhjeve të diskutueshme të muajit të kaluar – […]

Lexo më shumë

Sulmi në Paris/ Personi donte t’i vinte zjarrin zyrave të Charlie Hebdo

Sulmi në Paris/ Personi donte t’i vinte zjarrin zyrave të Charlie Hebdo

Publikuar më 29.09.2020
Një pakistanez i akuzuar për plagosjen e dy personave para i...

Një pakistanez i akuzuar për plagosjen e dy personave para ish-zyrave të Charlie Hebdo, më 25 shtator, planifikonte t’i vinte flakën zyrave të saj, tha një prokuror francez më 29 shtator. Sipas prokurorisë ai nuk e dinte se revista kishte ndryshuar lokacion. Prokurori, Jean-Francois Ricard, tha në një konferencë për media se i dyshuari-në atë […]

Lexo më shumë

Angela Merkel paralajmëron ashpërsim të masave nëse numrat vazhdojnë të rriten!

Angela Merkel paralajmëron ashpërsim të masave nëse numrat vazhdojnë të rriten!

Publikuar më 29.09.2020
Një ditë pasi deklaroi me shqetësim se një valë e dytë e pan...

Një ditë pasi deklaroi me shqetësim se një valë e dytë e pandemisë së koronavirusit mund të shkaktonte edhe 19,000 të infektuar në ditë, kancelarja gjermane Angela Merkel lajmëroi se do të kërkojë që 16 landet e Gjermanisë të bien dakord për masa më të ashpra, nëse rriten rastet me koronavirus. “Qëllimi kryesor duhet të […]

Lexo më shumë