×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Ballkan

Formohet qeveria e re e Malit të Zi me kryeministër Zdravko Krivokapiç. Shqiptari, Dritan Abazoviç merr postin e rendësishëm

Formohet qeveria e re e Malit të Zi me kryeministër Zdravko Krivokapiç. Shqiptari, Dritan Abazoviç merr postin e rendësishëm

Publikuar më 04.12.2020
Me votat e 41 deputetëve, nga gjithsej 81 në Parlamentin e M...

Me votat e 41 deputetëve, nga gjithsej 81 në Parlamentin e Malit të Zi, u zgjodh Qeveria e re e kryesuar nga Zdravko Krivokapiç. Qeveria e re malazeze është e para që prej tri dekadash është formuar pa Partinë Demokratike të Socialistëve (DPS) të Milo Gjukanoviçit, që u mund në zgjedhjet e 30 gushtit të […]

Lexo më shumë

Gjenden varreza masive në Kizhevak të Serbisë, dyshohet se janë të shqiptarëve të vrarë gjatë luftës

Gjenden varreza masive në Kizhevak të Serbisë, dyshohet se janë të shqiptarëve të vrarë gjatë luftës

Publikuar më 04.12.2020
Ditën e sotme në Kizhevak të Serbisë, janë gjetur mbetje mor...

Ditën e sotme në Kizhevak të Serbisë, janë gjetur mbetje mortore, që dyshohet të jenë të shqiptarëve të vrarë nga serbët në luftën e Kosovës. Këtë e ka konfirmuar drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore të Kosovës, Arsim Gërxhaliu. “Sot janë gjetur mbetje mortore në Kizhevak, të cilat dyshohet se janë të shqiptarëve. Do të […]

Lexo më shumë

Shifra të larta në Greqi/ 98 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 dhe 1.667 raste të reja

Shifra të larta në Greqi/ 98 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 dhe 1.667 raste të reja

Publikuar më 04.12.2020
Autoritetet greke të shëndetësisë njoftuan të premten 1,667 ...

Autoritetet greke të shëndetësisë njoftuan të premten 1,667 raste të reja SARS-CoV-2, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 113,185. Nga rastet e reja, vetëm nëntë u zbuluan në Atikë. Numri ditor i vdekjeve ishte gjithashtu i lartë të premten, me Organizatën Kombëtare për Shëndetin Publik (EODY) që raportoi 98 vdekje të reja nga Covid-19, […]

Lexo më shumë

Shifrat e vdekjeve në Kosovë/ 11 persona humbën jetën si pasojë e COVID-19!

Shifrat e vdekjeve në Kosovë/ 11 persona humbën jetën si pasojë e COVID-19!

Publikuar më 04.12.2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë M...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.530 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 478 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 11 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. […]

Lexo më shumë

“Loja macja me miun duhet të mbarojë”/ Presidenti i KE kërcënon Turqinë me sanksione të rënda

“Loja macja me miun duhet të mbarojë”/ Presidenti i KE kërcënon Turqinë me sanksione të rënda

Publikuar më 04.12.2020
Turqia nuk e ka përshkallëzuar qëndrimin e saj me Greqinë në...

Turqia nuk e ka përshkallëzuar qëndrimin e saj me Greqinë në përgjigje të shtrirjes diplomatike, tha të premten (4 Dhjetor) shefi i Këshillit Evropian Charles Michel dhe paralajmëroi se vendet anëtare të BE tani do të konsiderojnë “mjetet në dispozicionin tonë”, të cilat me shumë gjasa do të thotë sanksione. “Unë mendoj se loja macja […]

Lexo më shumë

Shpërthim i fuqishëm në qendër të Beogradit, raportohet për 1 viktimë dhe të plagosur

Shpërthim i fuqishëm në qendër të Beogradit, raportohet për 1 viktimë dhe të plagosur

Publikuar më 04.12.2020
Një shpërthim është regjistruar në qendër të Beogradit, dhe ...

Një shpërthim është regjistruar në qendër të Beogradit, dhe deri më tani raportohet për një të vdekur dhe dy të plagosur. Raportohet se shpërthimi ka ndodhur sot rreth orës 10:00, në qendër të Beogradit, pranë zyrave të Radio Televizionit të Serbisë. Mediat serbe shkruajnë se dy të tjerë kanë mbetur të lënduar derisa thuhet se […]

Lexo më shumë

Angela Merkel dhe Vuçiç diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Angela Merkel dhe Vuçiç diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Publikuar më 03.12.2020
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç dhe kancelarja gjermane, A...

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, zhvilluan të enjten një bisedë telefonike, gjatë së cilës diskutuan për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, pasojat ekonomike të pandemisë si dhe integrimin evropian të Serbisë. Kabineti i presidentit serb njoftoi se “Merkel dhe Vuçiç ranë dakord se dialogu midis Beogradit dhe Prishtinës është i nevojshëm, […]

Lexo më shumë

Rritet numri i të intubuarve në Greqi, 100 persona humbën jetën nga COVID-19

Rritet numri i të intubuarve në Greqi, 100 persona humbën jetën nga COVID-19

Publikuar më 03.12.2020
Numri i pacientëve me Covid-19 në ventilator u rrit në 622 t...

Numri i pacientëve me Covid-19 në ventilator u rrit në 622 të enjten nga 613 të mërkurën dhe 596 të martën, pasi presioni mbi sistemin shëndetësor Grek nuk po tregon ndonjë shenjë lehtësimi. Sipas Organizatës Kombëtare për Shëndetin Publik (EODY), infeksionet e reja u ulën të enjten në 1,882 nga 2,199 ditën e kaluar dhe […]

Lexo më shumë