×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

‘Bukuria është kur je vetvetja’, mesazhi i fundit për femrat i artistes Hueyda El Saied, sëmundja e mori në moshë të re

Artisja e njohur shqiptare Hueyda El Saied është ndarë nga jeta në moshën 46-vjeçare. Mësohet se vuante nga një sëmundje e rëndë prej kohësh. Hueyda ka qenë një personazh shumë i dashur dhe karizmatik për të gjithë shqiptarët. Artistja është ndarë nga jeta mëngjesin e ditës së sotme. Prej disa vitesh Hyeda jetonte në Luksemburg së bashku me Gabrielin dhe partnerin e saj, me të cilin pak kohë më parë kishte lidhur edhe martesë. Hueyda dhe Thierry zbuluan se ishin martuar në dhjetorin që lamë pas, në një ceremoni private, ndërkohë që artistja do t’i dedikonte atij dhe një postim prekës.

Hueyda ishte një vajzë kurajoze dhe plot shpresë, edhe pse sëmundja do të bënte të vetën. Më 8 mars, ditën e gruas, ajo do t’u drejtohej të gjitha vajzave dhe grave shqiptare me një mesazh sensibilizues se bukuria e një femre është kur je vetvetja: “Sot eshte dita nderkombetare e grave. Dhe une doja t’ju kujtoja vetem disa fakte : Deshiron te humbesh apo te shkosh disa kile – Pavaresisht kesaj deshire ti mbetesh nje grua / vajze e bukur. Deshiron te ishe pak me e gjate apo pak me e shkurter – Pavaresisht kesaj deshire ti mbetesh nje grua / vjaze e bukur. Deshiron te ishe bjonde, brune, te kesh nje lekure e bardhe, te kesh floke te dreja apo kacurela, te gjata apo te shkurta te jesh mulate, te kesh nje trup me me forma apo me me pak forma, te mos kesh me pak rrudha, cikatriçe apo celulit – Pavaresisht ketyre deshirave ti mbetesh nje grua / vjaze e bukur Une e para deri pak kohesh i kisha shume nga keto deshire, por nje dite kur fati me vuri ne sprove e kuptova qe bukuria nuk eshte standarte, por papersosmeria eshte e bukur. Bukuria eshte kur je vetvetja, kur je e talentuar, kur je e edukuar, kur je e forte. Gezuar 8 Marsin!

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

E ndalojnë duke menduar se është vajza e princeshës Diana, por ajo nuk sheh ngjashmëri me britaniken

E ndalojnë duke menduar se është vajza e princeshës Diana, por ajo nuk sheh ngjashmëri me britaniken

Publikuar më 15.01.2022
Besojmë se shumë do të ishin të kënaqur të merrnin një kompl...

Besojmë se shumë do të ishin të kënaqur të merrnin një kompliment që duken si një nga princeshat e preferuara të të gjitha kohërave. Sophie Eales gëzon komplimente të tilla çdo ditë, por pretendon se nuk është aspak dakord me paraardhësit e saj. Edhe pse prej shumë kohësh nuk është me ne, princesha Diana ende shërben […]

Lexo më shumë

Konsiderohet fotografia më e trishtë në botë, ky është kuptimi i saj

Konsiderohet fotografia më e trishtë në botë, ky është kuptimi i saj

Publikuar më 21.12.2021
Me siguri e keni hasur këtë foto në rrjetet sociale, ose ndo...

Me siguri e keni hasur këtë foto në rrjetet sociale, ose ndoshta kjo është hera e parë që e shihni. Bëhet fjalë për një foto të shkrepur nga fotografi Don Mçullin, i cili u ka kushtuar një vëmendje të veçantë momenteve të trishta të luftës së Biafras (luftë civile ndërmjet qeverisë së Nigerisë dhe Republikës […]

Lexo më shumë

Motra e ish-partneres së kryeministrit, Albana Fico emërohet drejtoreshë e QSUT-së

Motra e ish-partneres së kryeministrit, Albana Fico emërohet drejtoreshë e QSUT-së

Publikuar më 02.12.2021
Albana Fico do jetë në krye të QSUT. Lajmin e bëri të ditur ...

Albana Fico do jetë në krye të QSUT. Lajmin e bëri të ditur Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. “Prof. Albana Fico emërohet në drejtimin e QSUT-së, për të çuar përpara projektet e mëdha të modernizimit të qendrës më të madhe spitalore në vend.  Faleminderit Enkelejdi Jotit për punën në këto vite jo të lehta,” shkruan ajo. […]

Lexo më shumë

‘Mos harroni me e dashtë veten dhe jetën’/ Mesazhi prekës i deputetes Adriana Matoshi: Mu rikthye tumori në tru

‘Mos harroni me e dashtë veten dhe jetën’/ Mesazhi prekës i deputetes Adriana Matoshi: Mu rikthye tumori në tru

Publikuar më 29.11.2021
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, përmes n...

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, përmes një postimi prekës në Facebook, ka treguar se i është rikthyer tumori në tru, për të cilin ishte operuar para nëntë vitesh. Matoshi ka shkruar se para nëntë vitesh kur ishte diagnostikuar me tumor, ka qenë shtatzënë. Ajo ka shkruar se as atëherë nuk është dorëzuar. Ajo thotë se […]

Lexo më shumë

‘Kam kryer disa herë marrëdhënie me të’, mësuesja e gjimnazit në Tiranë denoncon ish-nxënësin që e pati të dashur

‘Kam kryer disa herë marrëdhënie me të’, mësuesja e gjimnazit në Tiranë denoncon ish-nxënësin që e pati të dashur

Publikuar më 23.11.2021
Një mësuese në një gjimnaz në kryeqytet ka kërkuar mbrojtje ...

Një mësuese në një gjimnaz në kryeqytet ka kërkuar mbrojtje nga ish-nxënësi i saj, i cili është fiksuar aq shumë mbas saj saqë lidhi miqësi të ngushtë me të vëllain e më pas e telefononte vazhdimisht. Dashuria platonike e adoleshentit u denoncua pranë komisariatit numër 2 tha një nga burimet zyrtare të Gazetasi.al që tregoi […]

Lexo më shumë

‘O, Romsey, ke të ndenjura të këndshme’, deputetja britanike akuzon babain e kryeministrit Johnson: Më goditi fort nga prapa sa mundi

‘O, Romsey, ke të ndenjura të këndshme’, deputetja britanike akuzon babain e kryeministrit Johnson: Më goditi fort nga prapa sa mundi

Publikuar më 16.11.2021
Deputetja e Partisë Konservatore të Britanisë së Madhe, Caro...

Deputetja e Partisë Konservatore të Britanisë së Madhe, Caroline Nokes, e ka akuzuar babanë e Kryeministrit Boris Johnson, Stanley Johnson, se e ka goditur në pjesën e pasme të trupit gjatë një konference të partisë në vitin 2003. Ajo tha se Johnson e kishte goditur në pjesën e pasme të trupit “aq fort sa kishte mundur” […]

Lexo më shumë

Pas 13 vjetësh kujdestari nga i ati, Britney Spears është e lirë: Do të qaj

Pas 13 vjetësh kujdestari nga i ati, Britney Spears është e lirë: Do të qaj

Publikuar më 13.11.2021
Pas 13 vjetësh, këngëtarja Britney Spears është më në fund e...

Pas 13 vjetësh, këngëtarja Britney Spears është më në fund e lirë nga kujdestaria e babait të saj. Ajo e ka përshkruar përfundimin e marrëveshjes ligjore që kontrollonte shumë aspekte të jetës së saj për 13 vjet si “ditën më të mirë ndonjëherë”. “Mendoj se do të qaj.”- u tha ajo 35 milionë ndjekësve të saj në […]

Lexo më shumë

Seriali ‘The Crown’ rikthen ‘fustanin hakmarrës’ të Princeshës Diana

Seriali ‘The Crown’ rikthen ‘fustanin hakmarrës’ të Princeshës Diana

Publikuar më 10.11.2021
Fotot e reja nga sezoni i pestë i serialit “The Crown” zbulo...

Fotot e reja nga sezoni i pestë i serialit “The Crown” zbulojnë versionin e “fustanit të kultit” të princeshës Diana, të cilin ajo e veshi në daljen e saj të parë publike pas divorcit nga Princi Charles në 1994. Princesha Diana ka pasur shumë momente kulti të modës ndër vite, por pa dyshim, fustani që veshi […]

Lexo më shumë