BOTIMI I PORTRETEVE TË RRALLA TË GJERGJ KASTRIOTIT, PIRROS SË EPIRIT DHE ALEKSANDRIT TË MADH

Foto 1 nga 4 Pas Para

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 31 Korrik 2017

Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut « Dars (Klos), Mat – Albania », sjell portretet autentike* të Gjergj Kastriotit, Pirros së Epirit dhe Aleksandrit të Madh, të marra në veprën « Eloges de Paul Jove** » nga Theobalde Müller de Marbourg (Theobaldum Müller von Marpurck) dhe të botuara në vitin 1577 nga Pietro Perna (1520 – 1582) në Bazel të Zvicrës.

/D.Xh/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet