Bota e filmit në zi/ Vdes në moshë të re aktorja e njohur

Hana Kimura, një mundëse profesionist japoneze që u shfaq në serinë e fundit të shfaqjes së realitetit të Netflix Terrace House, ka vdekur në moshën 22 vjeçare.Stardom Wrestling, organizata e Kimura, konfirmoi lajmin dhe u kërkoi tifozëve që të ishin të mirëkuptueshëm.

Shkaku i vdekjes nuk ishte i qartë. Pak para se të vdiste, ajo postoi ​​një seri materialesh shqetësuese në mediat sociale duke nënkuptuar që ajo ishte dhunuar në internet. Përditësimi më i fundit në historinë e saj në Instagram të premten paraqiti një fotografi të saj me macen e saj, me një titull që lexonte “mirupafshim”.

Një fituese e ardmimit të Stardom’s Fighting Spirit Award 2019, Kimura ishte një nga anëtarët e kastit të shfaqjes televizive të realitetit japonez Terrace House, përpara se të pezullohej për shkak të koronavirusit. Shfaqja pason tre burra dhe tre gra pasi ata përkohësisht jetojnë së bashku në një shtëpi. Nëna e saj ishte gjithashtu një mundëse e njohur, Kyoko Kimura.

Duke konfirmuar vdekjen e saj në Tëitter të shtunën, Stardom tha: “Ju lutemi të jeni të respektueshëm dhe të lejoni për ca kohë që gjërat të përpunohen, dhe mbani mendimet dhe lutjet tuaja me familjen dhe miqtë e saj”.

Shqetësimet u ngritën të premten pasi Kimura njoftoi se postoi imazhe të vetë-dëmtimit në Tëitter së bashku me mesazhe që shkruajnë: “Unë nuk dua të jem më njerëzore. Ishte një jetë që doja të isha e dashur. Faleminderit të gjithëve, unë ju dua”.

Në lajmet për vdekjen e saj, tifozët dhe figurat e industrisë folën kundër ngacmimit në internet dhe ndikimit të tij në shëndetin mendor. “Kjo më copëton plotësisht zemrën sesa njerëz të egër mund të jenë në mediat sociale”, tha Kampionja e Botës së Ndikimit Tessa Blanchard.

“Ishte një nder i mahnitshëm të njihje Hana Kimura. Ajo ishte një vajzë e mahnitshme me shpirtin më të mirë dhe me pasion të jashtëzakonshëm dhe etikë të punës”.

“Shpresoj që kjo shërben si një kujtesë se bashkëveprimet në mediat sociale mund të kenë një efekt serioz në shëndetin mendor të kujtdo, pavarësisht se kush janë ata”, shkroi gazetari Adam Pacitti.

Ndër ata që paguan haraç ndaj yllit në internet ishte mundësi profesionist britanik Jamie Hayter, i cili shkroi: “I hutuar. Unë as nuk di se çfarë të them ose të ndiej. Unë nuk mund ta shpreh atë. RIP Hana Kimura. Një e qenie e tillë e mrekullueshme”.Mundësi amerikan Su Yung tha: “Unë gjithmonë do të dua dhe të marr malli për miken time. Ti je motra ime e vogël”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet