“Bombardohet” Rama, komentuesit në FB: Të ka ardhur fundi! (Foto)

Teksa mijëra studentë janë mbledhur e po protestojnë tek Ministria e Arsimit në ditën e katërt të tyre, asnjë reagim nuk është bërë nga Kryeministri Edi Rama.

Pasi ai zgjedh të heshtë mbi gjendjen e rënduar që është bërë nga protestat e vazhdueshme, ndjekësit e tij në rrjetet sociale i thonë se i ka ardhur fundi, duke i kujtuar, se do të jenë këta studentë që do ta rrëzojnë nga qeveria.

“Avash avash po të vjen fundi dhe ty dhe do të vijë nga ata ngelës që për çudi janë kaq shumë dhe që i kërkon Gjermania. Do i thyesh turinjtë kur të biesh po shumë keq. Mallkuar qofshit ti dhe soj jotë që e masakruat këtë vend”, i shkruan një komentuese kryeministrit Rama.

“Studentët do të largojnë, ty të ka ardhur fundi”, i shkruan një tjetër komentuese kryeministrit Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet