×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Bitcoin bie në pikën më të ulët që prej një muaji

Tregtuesit e kriptomonedhave panë këtë javë që çmimi i bitcoin të rritej e të binte përpara se të tkurrej në 9,054 dollarë më 28 Qershor sipas të dhënave të CoinMarketCap.

Bitcoin e filloi javën e kaluar në pozita të forta me një vlerë prej 9,300 dollarësh dhe shkoi gjatë javës në 9,680 dollarë.

Por në orët e para të ditës së Enjte bitcoin kishte rënë në 9,114 dollarë. Situata nuk u përmirësua aspak për bitcoin i cili ra deri në 8,975 dollarë ditën e Dielë. Kjo vlerë është më e ulëta në një muaj dhe ishte hera e parë që bitcoin prek këtë vlerë që prej 27 Majit.

E gjitha kjo sugjeron se bitcoin po has vështirësi të kapërcejë kufirin e 10,000 dollarëve. Ky tavan është shumë i rëndësishëm për bitcoin sepse ka qenë vlera e tij në fillim të 2020.

Në Mars ashtu si shumica e tregjeve për shkak të pandemisë bitcoin ra në vlera rekord. Pjesa më të madhe të humbjeve e ka rikuperuar tashmë dhe ka kaluar edhe mbi 10,000 dollarë disa herë edhe pse nuk ka arritur ta mbajë. /PCWorld Albanian/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Twitter, Facebook përgatiten për tranzicionin e llogarive të Shtëpisë së Bardhë

Twitter, Facebook përgatiten për tranzicionin e llogarive të Shtëpisë së Bardhë

Publikuar më 22.11.2020
Kompania Twitter tha se do t’ia transferojë më 20 janar admi...

Kompania Twitter tha se do t’ia transferojë më 20 janar administratës së zotit Biden kontrollin e llogarisë së përdorur nga Presidenti Trump me emrin @POTUS. Kjo është llogaria zyrtare e Presidentit të Shteteve të Bashkuara dhe është e ndarë nga ajo e njohur me emrin @realDonaldTrump që Presidenti Trump përdor për të postuar në Twitter. […]

Lexo më shumë

YouTube do të vendosë reklama në videot tuaja dhe të mos paguajë asnjë qindarkë

YouTube do të vendosë reklama në videot tuaja dhe të mos paguajë asnjë qindarkë

Publikuar më 20.11.2020
Kompania aktualisht ndan të ardhurat nga krijuesit të cilët ...

Kompania aktualisht ndan të ardhurat nga krijuesit të cilët janë pjesë e skemës së partneritetit ku shfaq reklama përpara fillimit apo në mes të videos. YouTube tha se do të fillojë të shfaqë reklama edhe në video të tjera të cilat nuk janë pjesë e programit YouTube Partner pa u paguar asnjë qindarkë në këmbim. […]

Lexo më shumë

Edhe këtë nuk e kishim dëgjuar! Zhvillohet aplikacioni që përkthen mjaullimën e maceve

Edhe këtë nuk e kishim dëgjuar! Zhvillohet aplikacioni që përkthen mjaullimën e maceve

Publikuar më 19.11.2020
Gama e aplikacioneve sa vjen edhe zgjerohet, kjo falë edhe n...

Gama e aplikacioneve sa vjen edhe zgjerohet, kjo falë edhe ndihmesës që po jep inteligjenca artificiale. Një ish-inxhinier i Amazon Alexa ka zhvilluar një aplikacion që ka për qëllim të përkthejë mjaullimën e maceve. Quhet “MeowTalk” dhe regjistron zërin e maceve duke u përpjekur të identifikojë kuptimin e mesazhit. Ata që kanë mace mund të […]

Lexo më shumë

Përdoruesit e PayPal zyrtarisht mund të blejnë dhe shesin kriptomonedha

Përdoruesit e PayPal zyrtarisht mund të blejnë dhe shesin kriptomonedha

Publikuar më 13.11.2020
Pasi zbuloi planet në muajin Tetor, PayPal tha se së shpejti...

Pasi zbuloi planet në muajin Tetor, PayPal tha se së shpejti të gjithë përdoruesit e platformës në SHBA do të mund të blejnë dhe shesin kriptomonedha. Deri tani ka qenë shërbim i disponueshëm vetëm për një numër të kufizuar përdoruesish dhe tani e gjitha do të ndryshojë. PayPal thotë se të gjitha llogaritë Amerikane mund […]

Lexo më shumë

YouTube shfaq probleme, pëson ndërprerje të pazakontë

YouTube shfaq probleme, pëson ndërprerje të pazakontë

Publikuar më 12.11.2020
Është një ngjarje e rrallë të shikosh YouTube që ka probleme...

Është një ngjarje e rrallë të shikosh YouTube që ka probleme. Ndërsa ishte i aksesueshëm gjatë natës me orën tonë lokale, përdoruesit e YouTube në pjesë të ndryshme të botës, veçanërisht në SHBA, nuk mund të luanin videot. Krahas vetë YouTube, u prekën edhe YouTube Premium dhe YouTube Music. Zakonisht shërbimi video i Google është […]

Lexo më shumë

“Izolim” është shpallur fjala e vitit 2020 nga Fjalori Collins

“Izolim” është shpallur fjala e vitit 2020 nga Fjalori Collins

Publikuar më 10.11.2020
“Izolim” është shpallur fjala e vitit 2020 nga Fjalori Colli...

“Izolim” është shpallur fjala e vitit 2020 nga Fjalori Collins, pasi rritjes së madhe të përdorimit të saj gjatë pandemisë. Kjo fjalë “përmbledh përvojën e përbashkët të miliarda personave”, ka thënë Collins. Leksikografët kanë regjistruar më shumë se 250,000 përdorime të fjalës “izolim” më 2020, për dallim nga vetëm 4,000 një vit më parë. Në […]

Lexo më shumë

WhatsApp me mesazhe që fshihen automatikisht pas 7 ditësh

WhatsApp me mesazhe që fshihen automatikisht pas 7 ditësh

Publikuar më 05.11.2020
Një javë më parë Facebook tha se WhatsApp kishte kaluar 100 ...

Një javë më parë Facebook tha se WhatsApp kishte kaluar 100 miliardë mesazhe të dërguara në një ditë, por jo të gjithë duan që ato mesazhe të qëndrojnë për shumë kohë në platformë. Për këtë platforma e komunikimit me 2 miliardë përdorues në mbarë botën do të shtojë një funksion që u jep përdoruesve më […]

Lexo më shumë

Bill Gates i kishte parashikuar videokonferencat 25 vite më parë

Bill Gates i kishte parashikuar videokonferencat 25 vite më parë

Publikuar më 31.10.2020
25 vite më parë Bill Gates kishte parashikuar se video konfe...

25 vite më parë Bill Gates kishte parashikuar se video konferencat do të zëvendësonin takimet ballë për ballë. Tani ai parashikon se video konferencat do të përmirësohen akoma më tepër. Ekranet në shtëpi do të bëhen më të mëdhenj dhe udhëzimet e biznesit nuk do të rikthehen në nivelin e para-Covid-it. “Pajisjet e vogla të […]

Lexo më shumë