×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Bien temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Në vend do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme.

Moti ditën e dielë përgjatë gjithë vijës bregdetare parashikohet i kthjellët. Në mesditë e pasdite në veri dhe përgjatë maleve do të ketë zhvillim vranësirash.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim, e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet, duke u shoqëruar me valëzim 1-2 ballë.

Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 16/31°C

Zonat e ulëta 17/37°C

Zonat bregdetare 21/33°C

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dita e sotme nis me kthjellime, por pasditja do të sjellë surpriza, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Dita e sotme nis me kthjellime, por pasditja do të sjellë surpriza, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar më 06.08.2020
Gjatë paradites së ditës së sotme moti në vendin tonë do të ...

Gjatë paradites së ditës së sotme moti në vendin tonë do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-hershme. Sipas MeteoAlb mesdita do të sjellë zhvillim të vranësirave dhe shira të izoluar në vendin tonë. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të përmirësojnë dukshëm kushtet e motit në Shqipëri. Temperaturat e ajrit rriten në […]

Lexo më shumë

Dita nis me rrebeshe shiu, si do të vijojë moti në orët e pasdites

Dita nis me rrebeshe shiu, si do të vijojë moti në orët e pasdites

Publikuar më 05.08.2020
Vendi ynë gjatë ditës së sotme do të karakterizohet me një m...

Vendi ynë gjatë ditës së sotme do të karakterizohet me një mot me vranësira të dendura, rrebeshe shiu dhe ministuhi ere në pjesën më të madhe të territorit. Reshjet do jenë mesatare dhe lokalisht me intensitet të lartë. Vetëmo mbizotërohet nga vranesira te dendura orët e vona të pasdites përmirësojnë përkohësisht motin. Temperaturat e ajrit […]

Lexo më shumë

Më në fund pak freski, zhvillim vranësirash duke u pasuar nga reshje shiu

Më në fund pak freski, zhvillim vranësirash duke u pasuar nga reshje shiu

Publikuar më 04.08.2020
Pas temperaturave përvëluese, javën e ardhshme priten ditë m...

Pas temperaturave përvëluese, javën e ardhshme priten ditë me shi. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, pjesa më e madhe e javës do karakterizohet nga ulje e ndjeshme e temperaturave. Dita e martë do të nisë me mot të kthjellët e shtim gradual të vranësirave deri të dendura. Në vend do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme. […]

Lexo më shumë

Si do të ndryshojnë temperaturat gjatë ditës së sotme, njihuni me parashikimin e motit

Si do të ndryshojnë temperaturat gjatë ditës së sotme, njihuni me parashikimin e motit

Publikuar më 03.08.2020
Gjatë ditës së sotme, vendi ynë do të karakterizohet nga kth...

Gjatë ditës së sotme, vendi ynë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta, të cilat do të mbizotërojnë të gjithë territorin, ku më të shpeshta do të paraqiten në zonat përgjatë kufirit lindor por pa reshje. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike. Temperaturat e ajrit ulen serish […]

Lexo më shumë

E hëna nis me vranësira dhe reshje të izoluara shiu, njihuni me parashikimin e motit për javën e ardhshme

E hëna nis me vranësira dhe reshje të izoluara shiu, njihuni me parashikimin e motit për javën e ardhshme

Publikuar më 02.08.2020
Dita e hënë do të ketë mot kryesisht të kthjellët, vranësira...

Dita e hënë do të ketë mot kryesisht të kthjellët, vranësira të pakta të përqendruara përgjatë relieveve malore. Reshej shiu të izoluara përgjatë maleve në Juglindje të vendit. Dita e martë do të nisë me mot të kthjellët e shtim gradual të vranësirave deri të dendura. Dita e mërkurë do të jetë me vranësira mesatare […]

Lexo më shumë

Temperatura deri në 39°C, parashikimi i motit për ditën e sotme

Temperatura deri në 39°C, parashikimi i motit për ditën e sotme

Publikuar më 01.08.2020
Vendi ynë gjatë orëve te paradites, do të mbizotërohet nga k...

Vendi ynë gjatë orëve te paradites, do të mbizotërohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme. Ndërsa pasditja do të sjellë zhvillim të vranësirave në zonat Veriore dhe Lindore duke sjellë rrebeshe shiu. Mbrëmja dhe nata rikthejnë kthjellimet në vend. Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes dhe mesdite duke luhatur vlerat ditore […]

Lexo më shumë

Vijojnë ditët e nxehta, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Vijojnë ditët e nxehta, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Publikuar më 31.07.2020
Territori Shqiptar vijon të jetë me ndikimin të masave ajror...

Territori Shqiptar vijon të jetë me ndikimin të masave ajrore të ngrohta, duke bërë që moti i kthjellët të dominojë në ultësirën Perëndimore. Por pritet që vranësira të shfaqen gjatë pasdites dhe mbrëmjes duke sjell në zonat Veriore rrebeshe afat shkurtra. Temperaturat e ajrit do te mbeten të pandryshuara në mëngjes, por do ulen në […]

Lexo më shumë

Kjo do të jetë dita më e nxehtë e javës, parashikimi motit për sot në vendin tonë

Kjo do të jetë dita më e nxehtë e javës, parashikimi motit për sot në vendin tonë

Publikuar më 30.07.2020
Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellim...

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 22ºC në 36ºC, në zonat e ulëta nga 27ºC në 42ºC […]

Lexo më shumë