Bie WhatsApp, përdoruesit nuk do të kenë më akses

Më qindra pronarë të pajisjeve specifike celular shumë shpejt nuk do të mund të përdorin WhatsApp-in.

Ka qenë kompania e ‘Facebook’ i cili ka konfirmuar se nuk do të mbështet nga versione specifike të Windows, Android dhe iOS. Për telefonat mobil Android ose iOS, ata nuk do të jenë në gjendje të hapin aplikacionin nga një shkurti i vitit të ri.

Problemi me iphones do të jetë që ata të ekzekutohen në modelet iOS 8. Ndërsa në versionin Android 2.3.7, mijëra pronarë të pajisjeve specifike celular së shpejti nuk do të jenë në gjendje të përdorin WhatsApp

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet