“Bie” dhe Mallakastra, PS merr me forcë zyrën e kryebashkiakut

Ashtu sikurse ka ndodhur në disa bashki, Partia Socialiste ka përsëritur skenarin e marrjes me forcë të institucionit edhe në Mallakastër.

Kësisoj, pas orarit zyrtar të punës, ka hyrë në zyrë kryebashkiaku i ri, Qerim Ismailaj.

Paraardhësi i këtij të fundit, Agron Kapllanaj, edhe pse është shprehur se nuk e njeh 30 qershorin si datë zgjedhjesh, por votimesh, pranoi të dorëzonte mandatin pa rezistencë.

Kapllanaj e cilësoi procesin e 30 qershorit një farsë, duke theksuar se vendoret do të ribëhen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet