×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Berat/ Nuk respektoi masat anti-COVID, gjobitet pronari i një restoranti

Policia e Beratit ka ndëshkuar me 1.000.000 lekë gjobë, pronarin e një restoranti, pasi u konstatua duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me Aktin Normativ.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat, në vijim të kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, kanë evidentuar në rrugën nacionale Berat – Lushnjë, një restorant në të cilin ushtrohej aktivitet, duke mos respektuar protokollet e sigurisë.

Për subjektin në fjalë, me pronar shtetasin I. D., banues në  Berat, shërbimet e Policisë kanë vendosur masë administrative 1.000.000 lekë.– njofton policia.

Policia e Beratit apelon për të gjithë pronarët/administratorët e subjekteve që ushtrojnë aktivitet, të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë dhe masat kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mjekët paralajmëruan për protestë, Rama bën lëvizjen e papritur

Mjekët paralajmëruan për protestë, Rama bën lëvizjen e papritur

Publikuar më 23.09.2020
Sapo mjekët njoftuan për protestë ditën e nesërme para oborr...

Sapo mjekët njoftuan për protestë ditën e nesërme para oborrit të QSUT-së, ka reaguar menjëherë kryeministri Rama. Mësohet se kreu i qeverisë ka kërkuar një takim me bluzat e bardha në Kryeministri në orën 09:00. Kjo lëvizje e papritur e kryeministrit vjen pasi mjekët paralajmëruan për një protestë e cila pritet të zgjasë rreth një […]

Lexo më shumë

VIDEO/ Rreshjet e shiut dhe të breshërit shkaktojnë dëme të jashtëzakonshme në agrumet e Konispolit

VIDEO/ Rreshjet e shiut dhe të breshërit shkaktojnë dëme të jashtëzakonshme në agrumet e Konispolit

Publikuar më 23.09.2020
Breshëri i rënë mëngjesin e sotëm ka sjellë dëme të jashtëza...

Breshëri i rënë mëngjesin e sotëm ka sjellë dëme të jashtëzakonshme në bujqësi në zonën e Konispolit dhe të Xarrës. Në pamjet e publikuara nga Saranda web shfaqen pemët frutore dhe agrumet e dëmtuara. Dëmet ekonomike të shkaktuara kështu për banorët e zonës janë të konsiderueshme pasi Konispoli dhe Xarra furnizojnë me agrume jo vetëm […]

Lexo më shumë

Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në vend, regjistrohen 121 raste të reja

Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në vend, regjistrohen 121 raste të reja

Publikuar më 23.09.2020
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar s...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë me Covid 121 persona, ndërsa tre pacientë kanë humbur jetën. Shpërndarja gjeografike e rasteve të konfirmuara pozitivë është si vijon: 57 të prekur në Tiranë, 14 në Elbasan, 6 në Lezhë dhe Vlorë, 5 në Mirditë, 4 raste […]

Lexo më shumë

Testi kriminal me Tiranën

Testi kriminal me Tiranën

Publikuar më 23.09.2020
Këto pamje janë sot në mesditë te ‘Rruga e Durrësit’, për të...

Këto pamje janë sot në mesditë te ‘Rruga e Durrësit’, për të cilën kryetari i bashkisë së Tiranës, tha dy ditë më parë se po e testonte. Një test kriminal, siç ka bërë me Tiranën prej vitit 2015 kur mori drejtimin e bashkisë për ta shndërruar Tiranën në kryeqytetin më të pajetueshëm në Europë. Askush […]

Lexo më shumë

Ministrja e Shëndetësisë publikon shifrat, 97 të shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë publikon shifrat, 97 të shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Publikuar më 23.09.2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë, 97 qytetarë të kon...

Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë, 97 qytetarë të konfirmuar pozitivë me Covid-19 janë shëruar. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një statusi në rrjetin social facebook. Numri i të shëruarve që prej fillimit të pandemisë në vendin tonë ka shkuar kështu në 7084 në total. “Gjatë […]

Lexo më shumë

Nisja e vitit akademik ende pa një datë, zhvillimi i mësimit në varësi të epidemisë

Nisja e vitit akademik ende pa një datë, zhvillimi i mësimit në varësi të epidemisë

Publikuar më 23.09.2020
Viti i ri akademik fillon në nëntor, por ende nuk ka një dat...

Viti i ri akademik fillon në nëntor, por ende nuk ka një datë të përcaktuar dhe as vendim për mënyrën si do të zhvillohet mësimi në kushtet e pandemisë. Universiteti i Tiranës, i cili ka numrin më të madh të studentëve dhe stafit akademik, ka planifikuar që leksionet të zhvillohen online, ndërsa seminaret dhe laboratorët […]

Lexo më shumë

“Më quajnë ku*vë”, nëna rrëfen mes lotësh dhunën nga djali dhe nusja: Më thonë ‘dil nga shtëpia, s’je nëna jonë’!

“Më quajnë ku*vë”, nëna rrëfen mes lotësh dhunën nga djali dhe nusja: Më thonë ‘dil nga shtëpia, s’je nëna jonë’!

Publikuar më 23.09.2020
Një nënë 67-vjeçare, e cila ka trokitur në studion e emision...

Një nënë 67-vjeçare, e cila ka trokitur në studion e emisionit me “Zemër të Hapur”, ka apeluar ndihmë. “Dhimbje në shpirt”, shprehet ajo, “fëmijët nuk më duan, duan të më nxjerrin jashtë nga shtëpia, bashkëshorti ka rreth 20-vite që është larguar nga kjo jetë”. Fatmira Koleci tregon sesi e humbi njërin prej djemve, i cili […]

Lexo më shumë

Të dënuar për trafikim të miturish, droge dhe vjedhje, OFL i nis formularin 3 të “fortëve” (Emrat)

Të dënuar për trafikim të miturish, droge dhe vjedhje, OFL i nis formularin 3 të “fortëve” (Emrat)

Publikuar më 23.09.2020
Operacioni Forca e Ligjit, në kuadër të zbatimit të Ligjit S...

Operacioni Forca e Ligjit, në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda. OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve: Fatos Xhambazi, banues në Korçë, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i të […]

Lexo më shumë