Do bënin shkëmbimin e drogës, arrestohen dy shtetasit shqiptar

Dy shtetas shqiptarë kanë përfunduar në pranga në shtetin fqinj, Itali.

Arrestimi i shqiptarëve është bërë në flagrancë, pasi u kapën duke shitur kokainë.

Sipas informacioneve të para bëhet e ditur se në momentin e arrestimit është sekuestruar një sasi prej 2 kilogramësh kokainë dhe 18 mijë euro.

Arrestimi i dy shtetasve shqiptarë të cilët ishin edhe nën shoqërinë e një shtetasi rumun është bërë në një lokal, ku do të bëhej edhe shkëmbimi i drogës.

Mësohet se personat e arrestuar janë dy Viktor Ndoj, 38 vjeç dhe Gjin Ndoj 35 vjeç dhe shtetasi rumun i identifikuar si Alina Gianina Savin, 31 vjeç.

/D.T/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet